Випадки зараження вірусом Коксакі влітку фіксуються в різних регіонах України. Привозять його з відпочинку в теплих країнах, зокрема з Туреччини, Іспанії, Греції.
Підхопити вірус можна як повітряно-крапельним шляхом, такі і через їжу, воду або будь-які предмети, до яких торкалася заражена людина: іграшки, посуд, предмети гігієни. Попереджає Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області на своєму офіційному сайті.
Першими симптомами зараження є підвищена температура, кишкові розлади й першіння в горлі. Далі виникають нежить і покашлювання, горло стає червоним. При цьому з'являється й характерний висип на тілі. Виглядати він може по-різному: від дрібних точок до бульбашок. З'являється в першу чергу на долонях, стопах і слизових рота.
"Якщо не почати лікування вчасно, можливі серйозні ускладнення – ентеровірусний міокардит, менінгіт. Оскільки бульбашки лопаються і мокнуть, важливо не допустити розвитку сепсису", — повідомляє прес-служба установи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укуси небезпечних комах: як їх відрізнити
Якщо імунітет досить міцний і ускладнень вдалося уникнути, симптоми захворювання зникнуть через 3-5 днів. Після цього організм матиме до вірусу стійкий імунітет, що вбереже від повторного зараження.
Щоб вберегтися від вірусу, слід дотримуватися наступних порад:
- Уникати контакту з людьми, які мають симптоми, характерні для вірусу Коксакі. Якщо такої можливості немає, одягати рукавички й захисну маску.
- Мити руки одразу після приходу з вулиці й перед прийомом їжі.
Вірус Коксакі належить до числа ентеровірусних інфекцій. Він легко передається від людини до людини. Від моменту зараження до появи перших симптомів минає 2-3 дні.
Коментарі