Через зростання кількості хворих на Covid-19 з вересня переповнені стаціонари лікарень на Буковині, але найбільша проблема - із медичним персоналом.
Про це розповіла Gazeta.ua лікар-інфекціоніст Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко:
"Багато пацієнтів, складні умови і складний перебіг цієї хвилі. Всі виснажені. Наші лікарі за півтора року роботи мали відпустку лише два тижні. Це все результат масового захворювання і низької вакцинації".
На Херсонщині у критичних ситуаціях розгортають мобільні госпіталі для хворих на Covid-19. Але наразі працювати в них нікому.
"Ми, наприклад, в нашій лікарні ледь справляємося. Якщо хтось вийде із строю, то одразу такий пробіл, який не можна компенсувати", - розповідає завідувач другого відділення Херсонської обласної інфекційної лікарні Сергій Панкратов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Налякала червона зона: за добу вакцинувалася рекордна кількість українців
У львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у реанімації перебуває 50 пацієнтів у критичному стані.
"Такого ще ніколи не було. І це дуже страшно. Бо світла в кінці тунелю не видно. Серед пацієнтів у реанімації - жодного вакцинованого. Немає вакцинованих і серед чотирьох сотень пацієнтів у стаціонарі", - каже генеральний директор лікарні Олег Самчук.
Вакцинація не розвивається, бо комунікаційна компанія провалена, каже лікар-епідеміолог Андрій Александрін:
"ВООЗ рекомендує при встановлені програми інфекційної безпеки зважати на два аспекти - дотриманість зі сторони керівництва і мультимодальний підхід. І те, і те у нас провальне. У профілактиці коронавірусу діє лише МОЗ. А керівництво не носить маски і не дотримується навіть дистанції. Крім цього, понад 50% депутатів невакциновані".
За добу 20 жовтня в Україні виявили 18 912 нових випадків Covid-19. Із них захворіли 1447 дітей та 435 медпрацівників.
До лікарень потрапили 5 468 пацієнтів, померли - 495, одужали – 7 605 осіб.
Коментарі