Те, що ми робимо щодня і увійшло у звичку, може зашкодити очам.
Щоб зір не погіршувався варто переглянути свій спосіб життя і догляд за собою.
Розповімо, від чого краще відмовитись заради здоров'я очей.
Відсутність захисту від сонця
Без сонцезахисних окулярів органи зору зазнають шкідливого ультрафіолетового випромінювання, яке може пошкодити очі та повіки. Тривала дія випромінювання, у свою чергу, може призвести до сонячних опіків передньої поверхні ока (фотокератит), дегенерації жовтої плями, катаракти. Щоб захистити очі, важливо використовувати сонцезахисні окуляри, які блокують 100% сонячних ультрафіолетових променів. Їх рекомендується носити на вулиці навіть у похмурі дні.
Куріння
Куріння шкодить багатьом органам людини, зокрема очам. Деякі дослідження пов'язують куріння із сухістю очей, а також такими захворюваннями як дегенерація жовтої плями, катаракта, увеїт. Відмова від куріння допоможе знизити ризик серйозних захворювань.
Тертя очей
Шкіра навколо очей дуже ніжна. Протирання очей може пошкодити крихітні кровоносні судини, що знаходяться під поверхнею шкіри, і викликати темні кола або припухлість. Регулярне тертя очей протягом тривалого часу може призвести до стану, відомого як кератоконус. Це очне захворювання, для якого характерне прогресуюче витончення області рогівки та зміна її форми. Захворювання може призвести до погіршення зору.
Неправильне харчування
Якщо в раціоні немає достатньої кількості фруктів та овочів, людина з великою ймовірністю не отримує у повному обсязі необхідні вітаміни, мінерали та жирні кислоти, які корисні для здоров'я очей. Для підтримки зору потрібна дієта, багата фруктами, листовою зеленню та рибою.
Нестача води
Нестача вживання води та раціон з високим вмістом натрію може призвести до зневоднення організму. Це, своєю чергою, загрожує тим, що очі будуть сухими і червоними, а повіки - опухлими.
Відсутність регулярних оглядів очей
Комплексне обстеження очей може виявити проблеми із зором та захворювання на ранніх стадіях. Регулярні огляди особливо важливі, оскільки деякі хвороби, наприклад, глаукома, можуть довго протікати безсимптомно.
Коментарі