
Кожна жінка хоч раз в житті під час візиту до гінеколога здавала мазок на флору, але не кожна розуміє, що він означає. Про це в коментарі для Gazeta.ua розповів Василь Порхун, акушер-гінеколог з київського міського пологового будинку №2. "Цей аналіз здається при банальному профогляді, на етапі планування вагітності, а також протягом всієї вагітності. Що нормально, а чого не повинно бути? Я спробував у доступній формі роз'яснити", - каже лікар.
"Розрізняють 4 ступені чистоти мазка: Перша ступінь чистоти. Це те, що має бути в ідеалі: кисле середовище, наявність лактобацил і незначна кількість епітелію. Друга ступінь чистоти. Виявляють також лактобацили (палички Додерлейна), але в меншій кількості, одиничне кількість лейкоцитів і бактерій, середовище також кисле. Це також нормальний результат, але вже вимагає незначної корекції. Третя ступінь. Одиничне кількість лактобацил, безліч бактерій і коків, і велика кількість лейкоцитів до 40 в полі зору. Середа нейтральна або слаболужна. Четверта ступінь. Лактобацили відсутні взагалі. Значна кількість патогенних мікроорганізмів, значна кількість лейкоцитів (більше 40). Середовище лужне. 3-тя і 4-а ступені свідчать про наявність запального процесу в статевих шляхах, що вимагає оперативної консультації у лікаря і комплексного лікування".
За словами лікаря, в аналізі також можуть виявляти трихомонади, гарднерели (ключові клітини), хламідії, гонококи, а також атипові клітини. "Якщо є ключові клітини, то у вас бактерільний вагіноз. Якщо ж виявлений міцелій дріжджового гриба, це означає, що у вас молочниця. Врахуйте, що патогенні мікроорганізми, які можуть бути присутніми у піхві (гонококи, спірохети, гемолітичний стрептокок), можуть інфікувати дитину при проходженні через родовий канал. Мої рекомендації: здавати мазок 1-2 рази на рік. Кратність також залежить від інтенсивності статевого життя, кількості партнерів, а також наявності скарг: свербіння, рясних виділень, неприємного запаху і т.д. Не зайвим буде нагадати, що найкраще лікування - це профілактика".
Коментарі