Пʼятниця, 30 жовтня 2020 10:38

Розповіли, чому заборонено мішати антибіотики з алкоголем

Розповіли, чому заборонено мішати антибіотики з алкоголем
Зазвичай побічні ефекти проходять протягом декількох годин. Фото: pixabay.com

Змішування антибіотиків із алкоголем може спровокувати або посилити вже існуючі побічні ефекти ліків, такі як: шлункові спазми, нудота або блювання, головні болі та прискорене серцебиття.

За словами Джессіки Нухаванді, фармацевтки з Лос-Анджелеса, деякі антибіотики майже завжди викликають сильну побічну дію при вживанні алкоголю, пише glavred.

"Приймаючи антибіотики, ви повинні уникати спиртних напоїв, вина та пива, а також усього, що містить алкоголь, включаючи сиропи від кашлю та засоби для полоскання рота", - говорить Нувхаванді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найкорисніші для здоров'я алкогольні напої

До антибіотиків, які особливо сильно реагують з алкоголем, належать:

Метронідазол (флагіл) - це антибіотик, який використовується для лікування бактеріальних або паразитарних інфекцій піхви, шлунка, печінки або мозку.

Тинідазол - також використовується для лікування інфекцій піхви і кишечника.

Зазвичай побічні ефекти проходять протягом декількох годин. Якщо цього не відбувається, слід звернутися за невідкладною допомогою. Існує безліч антибіотиків, які не вступають в гостру реакцію з алкоголем. Але його вживання безпосередньо впливає на ефективність препаратів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За яких умов нежить викликає запалення горла і вуха

У вересні вітчизняні та імпортні антибіотики подорожчали, в порівнянні з цінами на початку карантину. Якщо порівнювати ціни березня і вересня, суттєво піднялась вартість жарознижувальних та знеболювальних препаратів вітчизняного виробництва, тоді як на імпортні ліки цієї категорії ціна знизилася.

Зараз ви читаєте новину «Розповіли, чому заборонено мішати антибіотики з алкоголем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі