Паніка через коронавірус спричинила дефіцит масок та респіраторів. Проте і з ними можна заразиться, як неправильно одягати.
Медична маска захищає лише в тому випадку, якщо її одягає заражена людина. Великі краплі не розповсюджуються повітрям, а осідають на внутрішній поверхні маски, повідомляє PubMed.
Респіратор не захистить того, хто не вміє ним правильно користуватись. Вони затримують 95% мікрочастинок, тому, теоретично, з ними більше шансів уникнути зараження.
Важливо, аби респіратор герметично прилягав до шкіри. Якщо є борода або вуса – використання респіратору немає сенсу.
Перед тим, як одягнути респіратор, необхідно помити руки з милом або використати антисептичний засіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розрізнити мудака: Супрун порадила, як відрізнити коронавірус від грипу
Китаї проводили дослідження зі 1 922 медиків, де виявили, що респіратори рівня N95 частіше допомагають від бактеріальних внутрішньолікарняних інфекцій, ніж від вірусних.
Бактерія більша за капсид вірусу, тому респіратори затримують їх значно краще. Тому респіратори не вважають абсолютним захистом, а лише його додатковим ступенем.
Верхній одяг і взуття – головні джерела зберігання вірусів. Найкращий і найпростіший спосіб дезінфекції після виходу на вулицю – залишити верхній одяг на балконі під сонцем.
Ультрафіолетові промені вбивають віруси за годину. Якщо сонця немає, то варто залишити речі на балконі на 2-3 дні. Про це розповідає Євген Комаровський.
Коментарі