3 листопада 1995 року вчені Техаського університету вперше виділили ген раку грудей. Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад пів мільйона осіб у всьому світі помирає через цю недугу. Серед причин - мутації в генах BRCA1 и BRCA2, через що в людини розвивається рак.
При цьому вченим мало відомо про те, де саме і чому відбувається порушення генетичного коду, що веде до виникнення ракової пухлини. Існують й інші гени, які спричиняють ризик появи раку, але мутації саме в цих успадкованих хворими на рак є найпоширенішими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати рак грудей на початковій стадії
"У зоні ризику захворіти на рак жінки від 55 до 65 років, а також ті, в яких серед родичів по материнській, бабусиній, сестринській лінії було захворювання на рак молочної залози. А ще жінки, які ведуть самотній спосіб життя і не народжували дітей, не годували грудьми. Молочна залоза, яка не виконує своєї природної функції - секреції молока, лактації, має більшу ймовірність для зниження локального імунітету в молочній залозі та розвитку раку", - розповів Олександр Коваленко, мамолог.
Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на третій-четвертій стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Лікарі наголошують, що недуга виліковна за умови її виявлення на першій стадії — у 95% жінок, на другій — у 80%, на третій — у 50% жінок.
Аби запобігти хворобі, слід дотримуватися здорового способу життя, а також вчасно проходити огляд лікаря.
Медики назвали перші симптоми раку мозку, які ні в якому разі не можна ігнорувати. Рак головного мозку пов'язаний з утворенням злоякісної пухлини. Вогнищем смертельної хвороби може стати як сам мозок, так і тканини, близькі до нього.
Коментарі