Є категорія людей, які постійно змерзають або їм часто холодно і важко зігрітися. Навіть улітку не можуть спати без теплих шкарпеток.
Найбільш чутливі до холоду - жінки. У них тендітніша тілобудова та менша м'язова маса.
Якщо постійно змерзати, це свідчить про порушення в роботі організму, повідомляє нутриціолог Віра Курин в Instagram.
Поганий кровообіг
За словами експерта, найголовнішою причиною є поганий кровообіг. Кінцівки погано забезпечуються кровʼю, тому холодні.
Потрібно розуміти, що за поганим кровообігом стоїть не тільки те, що людині холодно, а й поганий приплив поживних речовин і відтік продуктів обміну. Тому важливо контролювати ліпідограму.
Знижена функція щитоподібної залози
Нутриціолог каже, що досить часто це зустрічається навіть на тлі нормальних показників крові. Гормони щитоподібної залози - це обмін речовин та тепло.
"Як покращити: йод, селен - як база. Решта все ж таки після консультації спеціаліста", - пише Віра Курин.
Анемія
Навіть високий гемоглобін не виключає анемію. На тлі дефіциту заліза часто стає холодно, та й кількість енергії в цілому може знижуватися.
Спочатку потрібно зрозуміти і усунути причину розвиненого дефіциту. Також бажано знати рівень гомоцистеїну.
Дефіцит енергії
Щоб виробити тепло, потрібна енергія - та сама молекула АТФ, яка обігріє нас. Зокрема, чим більше перепад температури комфортного середовища і за вікном, тим більше енергії витрачається. За вироблення енергії відповідають мітохондрії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінка п'ять років не вмикає опалення. Як зігрівається
Покращити стан допоможуть - карнітин, CoQ10, вітамін Д, Омега 3.
Синдром Рейно
Синдром Рейно - процес, коли кровоносні судини надмірно реагують на холодні температури або емоційне напруження. Саме в таких умовах часто мерзнуть пальці рук або ніг. Додатково шкіра починає місцями бліднути та червоніти. У більшості випадків причина синдрому невідома.
Через загрозу ракетних ударів російськими військами, можливо будуть виникати проблеми з опаленням та електропостачанням.
А значить доведеться самотужки шукати способи, як обігріти свою оселю або хоча б постіль перед сном.
Якщо у квартирі або будинку поки немає опалення і немає можливості ввімкнути обігрівач, можна нагріти ліжко підручними засобами. Gazeta.ua розповість про них.
Коментарі