В Україні блискавично збільшується кількість заражених людей на коронавірус. Хвороба прогресує і багато з них задихаються. Кому не щастить потрапити в лікарню, шукає способи порятунку.
Тут допоможе киснева подушка. Це гумовий мішок з мунштуком для дихання, в який набирають кисень з балона у лікарні. Коштує близько 500 грн. Як в пацієнта вдома з'являється задишка, може подихати киснем з подушки.
Про це розповідає Євген Симонець, столичний пульмонолог, декан медичного факультету КМУ.
"Киснева подушка дешевший вихід із ситуації, але її немає де поповнити. Цим не займаються компанії-продавці. Немає дільниць чи підрозділів, куди б хворий може звернутися для дозаправки. У лікарнях цього не зроблять, бо у них самих апарат у черзі. Хіба що як домовитися. Дієвішими є кисневі концентратори", - пояснює лікар
Концентратор - безпечний аналог кисневого балону. Це прилад, який за допомогою мембран акумулює кисень з повітря. Його не треба заправляти. Коштує від 13 тис. грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не киснем єдиним: керівниця столичної лікарні розповіла про головну проблему медзакладу
Існує три варіанти цих пристроїв. З малим потоком кисню, ті що видають до 3 л кисню за хвилину. Універсальні концентратори - 5 л кисню, та медичні - 10 л. Перші два підходять для домашнього використання за призначенням лікаря за помірною дихальною недостатністю.
Кисень подається до пацієнта через лицьову маску. У склянці для зволоження кисню повинна бути дистильована вода з аптеки. Можна замінити кип'яченою. Зовнішній фільтр знаходиться як у пилосмоку, на корпусі, в місці повітрозабору. Його потрібно регулярно витрушувати, бо збирає пил, шерсть, пух. Внутрішній фільтр потрібно заміняти раз у півроку.
"Особливо потрібно звертати увагу на те, щоб апарат забезпечував зволоження кисню, тому що чистий кисень висушує слизову, а при коронавірусі вона і так висушена. Через незнання люди поширюють вигадки, буцім хворий після звикання не може вже сам дихати. Насправді ж кисневий концентрат не викликає звикання і не має протипоказань", - наголошує фахівець.
Український лікар Євген Комаровський зазначив, що захисні маски потрібно носити не тільки хворим, але й здоровим людям.
За словами лікаря, коронавірус найактивніше розмножується 2-3 дні до симптомів і стільки ж після їхньої появи.
Коментарі