четвер, 05 березня 2020 08:30

Виявили більш агресивний підтип коронавірусу

Виявили більш агресивний підтип коронавірусу
Китайські вчені виявили більш агресивний підтип коронавірусу. Фото: lchinadaily.com.cn

Китайські вчені виявили, що з початку спалаху в грудні 2019 року новий коронавірус встиг еволюціонувати і розділився на два основні підтипи.

Дослідження під назвою "Про походження та подальшу еволюцію SARS-CoV-2" було оприлюднено 4 березня в китайській версії журналу National Science Review, повідомляє ChinaDaily.

Вчені з Пекінського і Шанхайського університетів та Академії наук Китаю під час досліджень коронавірусу виявили, що тип L більш агресивний і поширювався на ранніх стадіях спалаху вірусу в Ухані. Але останнім часом почастішали випадки типу S, який старший і менш агресивний, що, можливо, пояснює уповільнення розвитку хвороби в Китаї. Під час дослідження вчені виявили 149 мутацій у 103 досліджених нових штамах коронавірусу. Експерти вважають, що ці мутації відбулися недавно, і 83 з цих мутацій можуть змінити амінокислотну послідовність білка і призвести до біологічних змін в організмі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хворий на коронавірус і його дружина почувається краще - Чернівецька ОДА

Проте вчені наголосили, що дані, використані в дослідженні, дуже обмежені. Як штами L-типу переходять від S-типу, а також як ці мутації впливають на передавання і патогенез вірусу, досі невідомо. Підтип S названий спадковим, він викликав 30% всіх заражень. На частку підтипу L припадає 70% інфекцій, він еволюціонував з підтипу S. Людина могла істотно вплинути на підтип L, який тепер є більш агресивним і поширюється швидше, ніж S. Наразі не визначено, де відбулася еволюція і відділення підтипу L від S - в організмі людини чи у первинних носіїв.

Раніше китайські вчені ймовірними переносниками коронавірусу назвали панголінів. Це вкриті лускою ссавці, які населяють відкриті місцевості і тропічні ліси Південно-Східної Азії та Екваторіальної Африки. Харчуються мурахами і термітами. Вважаються в Китаї делікатесом і використовуються в традиційній медицині.

Станом на 5 березня кількість заражених коронавірусом Covid-19 у світі склала 94 752 особи. Більшість хворих (80 270) знаходяться в Китаї.

Зараз ви читаєте новину «Виявили більш агресивний підтип коронавірусу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути