пʼятниця, 14 липня 2023 09:38

НСЗУ назвала найбільші скарги пацієнтів

НСЗУ назвала найбільші скарги пацієнтів
Пацієнти найбільше скаржаться на те, що змушені купувати ліки за власний кошт Фото: pixabay

Після реформування медицини українці дедалі частіше почали висловлювати своє невдоволення.

Найбільше скаржаться на те, що у лікарні з них вимагають гроші, розповіла голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусакв в інтерв'ю "Главкому".

"Ми не маємо функцій нагляду, контролю, а тим більше – функцій, притаманних правоохоронним органам. Але ми маємо функцію взаємодії з іншими органами влади, які цими можливостями наділені", – розповіла Наталія Гусак.

Друга за популярністю скарга – це відмова у наданні послуги.

"Наприклад, якщо у медзакладу є договір з НСЗУ, пацієнту не можуть відмовити в отриманні безплатної для нього допомоги. Але є заклади, які чомусь думають, що це просто написано на папері, а в реальності можна брати з людей гроші за ту послугу, за яку НСЗУ вже сплатила", – каже голова НСЗУ.

Пацієнт з інформацією і доказами, що він за щось сплатив, хоча не мав би, має обов'язково звернутися до НСЗУ. Фахівці мають розібратися. Через це НСЗУ є учасником багатьох судових процесів.

"Часто вони стосуються медзакладів після проведеного нами моніторингу. Йдеться про неналежне виконання договірних зобов'язань. НСЗУ виступає третьою стороною між правоохоронними органами і закладами охорони здоров'я", – заявила Гусак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НСЗУ назвала область-рекордсменку з виплат медикам

Наприклад, у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова хворим після інсульту не проводили скринінг на порушення ковтання та в перші 48 годин після госпіталізації не забезпечували консультацією логопеда та лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини. Такі порушення НСЗУ виявила у цій лікарні ще у грудні 2021 року. Суди тривали до березня цього року.

"Зрештою, отримали справедливе рішення. Лікарня порушила умови договору з НСЗУ щодо надання медичних послуг за пакетом "Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах". Тепер має повернути державі надміру сплачені кошти за лікування інсульту. А це – понад 6,4 млн грн", - зазначила Гусак.

Національна служба здоров'я надала рекомендації щодо подачі звернення у зв'язку з вимогами купувати ліки або оплачувати послуги в медичних закладах, які мають договори з НСЗУ.

Якщо у медзакладі, який має укладений договір із НСЗУ, у пацієнта вимагали купувати ліки, які є в Національному переліку основних лікарських засобів або оплачувати послуги, це – порушення.

При подачі звернення необхідно вказати прізвище, ім'я та по батькові пацієнта, дату народження, дату події, про яку йдеться.

Зараз ви читаєте новину «НСЗУ назвала найбільші скарги пацієнтів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути