Через недостатнє забезпечення обласних стаціонарів ліками, окремі препарати потрібно купувати пацієнтам. Вартість лікування залежить від складності перебігу хвороби.
Неправда, коли депутати кажуть, що лікування повністю безкоштовне, зазначає інфекціоністка Ольга Кобевко в інтерв'ю "Цензор.нет".
З її слів, список препаратів, які потрібно купувати, може змінюватися.
"Це залежить від закупівель, які здійснює лікарня. Кроворозріджувальні препарати, наприклад, які обов'язково призначаються у разі коронавірусу, надходять з перебоями. Тиждень є, 2 – немає. Буває, що призначаєш пацієнту один антибіотик, він закінчується, переводиш на другий безкоштовний", - пояснює Ольга Кобевко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцина від коронавірусу: скільки коштуватиме в Україні?
З її слів, до обов'язкових препаратів також належать гормони, які призначають пацієнтам з середньо-важким або важким перебігом хвороби.
"Ці люди потребують спеціалізованої медичної допомоги й інтенсивної терапії.
Тому все, чого немає, людям, доводиться купувати", - каже лікарка.
Вартість лікування для кожного індивідуальна.
"Залежить від того, яка в людини супутня патологія, якого віку пацієнт, якого рівня ураження легень. Серед ліків є й такі, які безкоштовно не передбачені, хоч у протоколах їх прописали. Наприклад, людям доводилося купувати препарат, 1 флакон якого в середньому коштує 11-12 тисяч. А їх потрібно мінімум 4", - каже Ольга Кобевко.
За останню добу в Україні виявили 12 585 нових хворих на коронавірус. Із них дітей – 654, медпрацівників – 682.
Коментарі