Мігрень називають хворобою вихідного дня. Голова починає боліти, якщо людина поспить довше звичного. Хвороба передається від матері. Проявляється при сплеску гормонів, наприклад у підлітковому віці чи пологах.
Про це розповідає Максим Іванюк, столичний невропатолог.
"Жінки страждають на мігрень утричі частіше за чоловіків. Причина в збільшенні гормонів під час менструацій. У такі дні болять і голова, і серце. Насамперед треба нормалізувати роботу мозку. Інакше погіршиться і кардіограма", - розповідає лікар.
Симптоми мігрені:
1. Головокружіння та стискаючий біль
2. Нудота
3. Німіння рук та ніг
4. Мурашки по шкірі.
5. Іскри в очах, оніміння руки або ноги.
Головний біль посилюється від шуму, яскравого світла, різких запахів. Триває від 4 год. до 3 діб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який гаджет завдає найменшої шкоди очам
Для діагностики мігрені варто зробити енцефалограму для фіксації електричних імпульсів нервових клітин мозку. На голову накладають електроди, що передають інформацію у комп'ютер.
Ультразвукова діагностика або магніто-резонансна томографія показують не роботу мозку, а тільки анатомічні зміни. Також призначають аналізи на вміст гормонів.
Способи полегшення болю:
1. Ліки від головного болю можна безпечно пити тричі на місяць по одній таблетці. Якщо напади трапляються частіше, треба лікуватися.
2. Коли напади трапляються більше двох разів на тиждень, лікар призначає сильне знеболювальне.
3. При цьому краще лежати в темряві та спокою. Це розслаблює нервову систему і біль стихає.
Медики розповіли про неочевидні ознаки, здатні вказувати на моральне виснаження. Важливо своєчасно виявити синдром хронічної втоми, щоб запобігти складних наслідків.
Одним з головних проявів виснаження може виступати поганий сон.Сняться кошмари, часто прокидаєтесь посеред ночі з неприємним відчуттям, відчуваєте себе втомленим зранку. Можуть проявлятися панічні атаки. Дефіцит емоцій, що супроводжується апатією.
Коментарі