Утома, тривога, поганий апетит та безсоння - часті симптоми післякоронавірусної депресії. Це часте явище в умовах пандемії. Люди без причини зляться, сумують і смикаються без причин. Не можуть зосередитися на типових завданнях.
Як впоратися із цими станами пояснює Олексій Пушкар, психотерапевт із Одеси.
"Коронавірус залишає набагато більше слідів в організмі людини, ніж будь-хто думав. Новими є тривога, депресія та безсоння навіть через два місяці після хвороби. При цьому більшість людей не мали раніше збоїв із психікою. Інфекція діє на імунітет і той викликає психопатологічні порушення. Їх наслідки видні після виздоровлення", - розповідає фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка ситуація з коронавірусом в Україні після вихідних
Вірус навіть у випадку легкого перебігу може пошкодити центральну нервову систему і в людини можуть виникнути психози. Частіше їм піддаються жінки ніж чоловіки, хоч і рідше помирають від вірусу.
Чекати покращення не треба. Стан сам собою не проходить. Варто звернутися дл лікаря, який призначитьв антидепресанти й психотерапію. Кращий ефект дає поєднання індивідуальних занять та групових.
В одній з компаній, що займається доглядом за старими людьми та інвалідами, звільнили сім осіб, які не стали робити щеплення від Covid-19.
Вакцинація проводиться на добровільній основі, і це перший випадок звільнення працівників через відмову зробити щеплення від інфекції.
Коментарі