вівторок, 02 лютого 2021 11:31

Назвали процедуру для відновлення після паралічу

У Мюнхені 2 лютого 1970 вперше відбулася операція з трансплантації нерва. Це ювелірна робота, адже нерв буває тоншим за волосину. Це відбувається під мікроскопом, делікатними інструментами. Вони мають залишити невидимий шов.

До цього часу пересадку робили тільки органів. Після нерву почали й тканини, кістковий мозок, сухожилля та рогову оболонку ока.

Автор: 8next.com
  Трансплантація нервів допомагає відновитися після паралічу
Трансплантація нервів допомагає відновитися після паралічу

Найчастіше пересадка нерва потрібна при травмах або паралічі. Процедура мала дати учасникам можливість згинати й розгинати пальці рук, робити хапальні рухи, повертати руки. Також ступати на ногу, наприклад, у випадку прокусу собакою у людини ділянки під коліном.

Після трансплантації спокійне положення з гіпсовими лонгетами триває 10 днів. Потім потрібне проведення інтенсивної фізіотерапії та лікування легким струмом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше провели операцію з пересадки одразу обох рук

Операції з трансплантації органів в Україні стали можливими зовсім недавно, з квітня 2019 року, відколи набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

2019-го в Україні вперше за 15 років трансплантували серце.

З 1 січня цього року запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів і тканин, яка зіставлятиме перелік очікування пацієнтів та донорські органи. Завдяки цій системі Україна за 3 роки зможе досягти повної трансплантаційної незалежності. Тоді українцям не доведеться виїжджати за кордон для проведення операцій.

Для покращення системи трансплантації в Україні треба значну частину роботи перевести в автоматичний режим. Працювати над обізнаністю суспільства. Пояснювати, що "чорної трансплантології" не може бути, бо у процесі донорства задіяно майже 50 спеціалістів. Також треба розширити бази забору органів.

Зараз ви читаєте новину «Назвали процедуру для відновлення після паралічу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути