неділя, 10 березня 2019 21:38

Назвали приховані симптоми апендициту

Назвали приховані симптоми апендициту
Цистит часто плутають з апендицитом Фото: poradnyk.com.ua

Апендицит не завжди починається раптово. Загострення апендикса можна запримітити на початковій стадії і уникнути гострої фази. Коли запалений відросток лопається, кал і гній потрапляють у черевну порожнину, виникає смертельно небезпечне запалення — перитоніт.

Його важко розпізнати, бо не завжди може боліти праворуч. В черевній порожнині не так багато нервів. Іноді визначити, що саме болить, неможливо: немає точки, в якій концентрується біль.

Про це розповів Олександр Якуба, столичний хірург.

"Доки батьки граються з лікуванням, стан дитини погіршується. Роблять клізму, прикладають до живота теплу грілку і дають знеболювальне чи антибіо­тик. Коли вони зволікають, в апендиксі збирається гній. Діти не можуть точно вказати, де болить, тому просто показують на пуп. Живіт при апендициті стає твердий, як камінь. Його важко глибоко промацати", - говорить спеціаліст.

Часто апендицит плутають із циститом. Коли стається тазова форма запалення апендикса, дитина починає мочитися з сильним болем. Щоб точніше встановити діагноз, роблять пальцеве дослідження прямої кишки.

Батьків має насторожити:

1. Коли малеча відмовляється від їжі, довго спить, млява чи неспокійна.

2. Підвищується температура.

3. У старших дітей і дорослих при апендициті болить живіт із правої сторони. У 3–4-річних малюків виникає багаторазова блювота, здуття живота і пронос.

Їх потрібно показати дитячому хірургові в першу добу. Він має зробити ультразвукове дослідження органів черевної порожнини й аналіз сечі та крові на виявлення запалення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун розвінчала міф про клізмуДо приїзду "швидкої" можна випити таблетки но-шпи для зняття спазму. Не варто приймати антибіотики й пити воду. Вона нашкодить, якщо доведеться давати хворому наркоз.

У шлунку 8-річної дівчинки на ім'я Фейфей з Китаю виявили 1,5-кілограмовий ком волосся. Накопичувалося воно протягом багатьох років. Усе через химерну звичку дівчинки: з 2-річного віку вона почала виривати в себе волосся та їсти його.

Зараз ви читаєте новину «Назвали приховані симптоми апендициту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути