Коронавірус потрібно лікувати препаратом дексаметазоном. Так радить генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус. Про те це не панацея, бо може не спрацювати при стрімкому розвитку хвороби.
Про це розповідає столичний пульмонолог Євген Симонець.
"Дексаметазон відомий на ринку. Ним лікують бронхіальну астму і бронхіти, призначають при набряку головного мозку та алергіях. Має протизапальну й імунодепресивну дію — знижує імунітет і цим захищає від важкої легеневої недостатності. Це встановили після дослідження групи 2100 людей із важким перебігом коронавірусу. Препарат зменшив смертність на третину і пришвидшив одужання на 20%", - наголошує лікар.
Його достатньо в аптеках, але не можна приймати для профілактики.
Має багато побічних реакцій. Наприклад, зменшує сприйнятливість глюкози і може спричинити гормональний діабет. Також погіршує роботу наднирників. Викликає нудоту, блювоту, гастрит, підвищення артеріального тиску й остеопороз.
У дітей може спричинити затримання статевого розвитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцина БЦЖ допомагає легше переносити Covid-19 - результати дослідження
Протипоказанням до прийому цього препарату є ВІЛ і СНІД. У людей з ними і так знижений імунітет, — додає Євген Симонець.
Крім дексаметазону, використовують й інші симптоматичні антибактеріальні та протизапальні засоби. Зараз вони затребувані, бо зросла кількість хворих на коронавірус. Це пояснюють тим, що тестування стало доступніше.
У тілі майже кожного померлого з Covid-19 виявили тромби.
Медики на початку пандемії помітили наявність тромбів у великих судинах, повідомила CNN завідувачка кафедри патології в медичному центрі Лангоне при Нью-Йоркському університеті Емі Рапкевіч.
Коментарі