Вівторок, 14 липня 2020 15:35

Вакцина БЦЖ допомагає легше переносити Covid-19 - результати дослідження

Вакцина БЦЖ допомагає легше переносити Covid-19 - результати дослідження
Дослідження демонструє, що масова вакцинація БЦЖ ефективно знижує смертність від коронавірусу. Фото: Pixabay

Масова вакцинація БЦЖ ефективно знижує смертність від коронавірусу в конкретній країні. Вакцина від туберкульозу ймовірно знижує ризики смертності від Covid-19.

Про це повідомляє український науковець Семен Єсилевський з посиланням на дослідження в журналі PNAS, де був ретельно проаналізований зв'язок БЦЖ-індексу та смертності від Covid-19. БЦЖ — вакцина, яку вводять дітям незабаром після народження в країнах, які мають високі показники захворюваності на туберкульоз.

Дослідження демонструє, що масова вакцинація БЦЖ ефективно знижує смертність від коронавірусу в конкретній країні. Зростання БЦЖ-індексу на 10% призводить до зниження смертності на 10,4%.

Зазначається, що БЦЖ-індекс — це комплексна характеристика, яка включає в себе вік вакцинованих, кількість років, протягом яких проводилася вакцинація в країні і середнє покриття населення вакцинацією.

"Ефект БЦЖ, певне, пояснюється стимуляцією неспецифічного вродженого імунітету широкого спектру дії у щеплених людей. Саме він дозволяє використовувати БЦЖ для боротьби з деякими видами раку: імунна система стає "навченою" бути більш пильною і краще реагувати на патогени і аномальні клітини, навіть не маючи специфічні реакції на них", — зазначає Семен Єсилевський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Степанов вимагає вакцинувати українських дітей

За словами науковця, дуже показово, що в Італії, Швеції, Швейцарії та Нідерландах, де нульовий БЦЖ-індекс, фіксується максимальна смертність. При цьому у Фінляндії, Норвегії, Польщі, Литві, Болгарії та Україні БЦЖ-індекс перевищує 0.75 і там смертність менша в 10 і більше разів.

БЦЖ має свій ефект на імунну систему загалом, захищає від низки інфекцій та навіть використовується як терапія проти раку сечового міхура. Проте деякі науковці закликають не квапитись з висновками.

Значне зниження імунізації населення помітило Міністерство охорони здоров'я України. Лише 30% дітей вакцинуються за графіком.

Зараз ви читаєте новину «Вакцина БЦЖ допомагає легше переносити Covid-19 - результати дослідження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода