
Інгаляції незамінна річ в сезон застуди. Але вони приносять користь тільки коли робити їх правильно. Щоб швидше одужати, краще інгалювати дихальні шляхи не гарячою парою, а прохолодною через небулайзер. Він доставляє ліки прямо до місця запалення, тим самим прискорюючи їх лікувальну дію. Про це розповідає Євген Симонець, столичний пульмонолог.
"Дихання над гарячим паром не завжди корисно. При запаленні з гнійною мокротою такий пар робить стан ще гіршим. При набряку слизової оболонки трахей та бронхів за рахунок тепла набряк збільшується. Краще використовувати небулайзер, який лікує за допомогою дрібної пари кімнатної температури", - каже лікар.
Пристрій виглядає як коробка з трубкою, через яку вдихають пар. Працюють від електроенергії. У ньому ліки подаються в розпилювач, змішуючись з фізіологічним розчином. Це перетворюється на аерозоль, який потім вдихається через верхні дихальні шляхи.
Інгаляцію через небулайзери можна робити як дітям так і дорослим. В наборі є велика маска і мала. Її потрібно після кожної інгаляції дезінфікувати навіть якщо лікується одна і та ж людина. Зняти маску з апарату і протерти будь-яких дезінфікуючим засобом з аптеки або прокип'ятити. Буває достатньо просто облити окропом. Дорослі замість маски можуть використовувати насадку муштук.
"Якщо в запальний процес задіяні верхні дихальні шляхи, то інгалюватись краще через маску. Коли проблема тільки з бронхами, а з носом та горлом проблем немає, то можна дихати через муштук", - радить пан Євген.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відрізняється лікування бронхіту і запалення легенів
Є три види небулайзерів: мембранний, ультразвуковий та компресорний. Мембранний - це високоспеціалізований інгалятор, тому ним не користуються вдома. Два решти прилади різняться між собою розміром пилу, який апарат виробляє.
Ультразвуковий робить його дрібнішим, ніж компресорний. Він може вентилювати більш глибші відділи легень. Проте ультразвук може руйнувати у деяких лікарських засобах хімічну структуру і цим самим перетворює діючу речовину про воду.
"Компресорний є більш універсальнішим небулайзером. Чим більші краплини він викидає, тим більше пилу осідає на вищих відділах дихальних шляхів. Більша краплина залишається в носі, трохи менша йде в трахею та бронхи", - говорить лікар.
Такою інгаляції лікують туберкульоз, запалення легенів, бронхіт, бронхіальну астму та рак легень. Практично усі патології легень. Інгаляції можна робити комплексом разом із прийомом ліків
Коментарі