середа, 21 серпня 2019 13:07

Ліки проти нежитю: з аптеки й "з городу"

На перший погляд здається, що закладений ніс — не зовсім захворювання, а лише симптом. Проте лікарі у своїх твердженнях одностайні: якщо нежить не лікувати, існує ризик ускладнень або хвороба перейде хронічну форму. Ми розуміємо, що ніхто не бажає собі гіршого, тому підготували список ефективних методів боротьби із закладеністю носа — більшість необхідних компонентів ви маєте вдома, тому навіть йти нікуди не доведеться.

Особливості нежитю та його лікування

  Чим краще лікувати нежить?
Чим краще лікувати нежить?

Нежить — це запалення слизової оболонки носа, викликане різними мікробами та вірусами, а також переохолодженням. Недуг супроводжують відчуття закладеності носа і постійне виділення носового слизу. Ліки проти нежитю, які можна купити в аптеках, виконують судинозвужувальну функцію. Вони ефективно усувають закладеність, забезпечують швидке полегшення. Проте, тривале використання таких засобів (понад 5 днів) може призвести до зворотного ефекту: слизова оболонка набрякає ще більше, а об'єм виділень збільшується. Тому ми радимо не надто захоплюватися такими ліками й використовувати перевірені традиційні засоби.

• Промивання. Найбільш ефективний засіб для профілактики та лікування нежитю з перших хвилин появи відчуття, що заклало ніс. Допомагає очистити ніс від пилу, слизу та мікробів. Можна придбати спеціальні спреї проти нежитю в аптеці або зробити розчин для промивання самостійно: у склянці теплої води розчинити 1 чайну ложку морської солі. Також можна використовувати відвар евкаліпта або календули. Розчин потрібно втягувати через ніс і випускати через ротову порожнину.

• Інгаляції. Ефективні, якщо нежить з'явився внаслідок переохолодження або супроводжує застуду. Процедуру виконують за допомогою спеціальних інгаляторів, але якщо їх немає, можна скористатися підручними засобами. Розчин для інгаляції потрібно нагріти до температури кипіння й перелити у широку посудину. Хворий накриває голову рушником, схиляється над ємністю і вдихає пар. Найкращі ліки проти нежитю — розчин на основі води "Боржомі" з невеликою кількістю олії хвойних.

• Евкаліпт і алое. Евкаліптова олія та алое мають антисептичні та дезінфікувальні властивості. Відвар цих рослин потрібно настоювати протягом 2–3 годин, а потім використовувати для промивання носа 5–6 разів на день.

• Мед й алое. Ці компоненти можна використати для приготування спеціальної мазі проти нежитю. 1/3 ложки натурального меду потрібно нагріти разом із соком алое (кількість визначається залежно від віку хворого).

• Цибуля з картоплею. Візьміть у рівних частинах сік кримської цибулі, картоплі й мед, змішайте до однорідної консистенції. Такі краплі для носа потрібно закапувати від 3 до 6 разів на день. Засіб допомагає розв'язати проблему закладеності носа за один день, якщо почати лікування зразу ж після появи перших ознак.

• Компрес. Позбутися нежитю допоможе компрес із нагрітого у хустинці насіння льону, солі, вареного яйця. Його слід прикласти до перенісся на 10–15 хвилин. Тепло допоможе прискорити відтік слизу та зняти набряклість, полегшивши дихання.

  Чим краще лікувати нежить?
Чим краще лікувати нежить?

Безперечно, можна піти легшим шляхом і купити спреї, розчини й навіть таблетки проти нежитю в аптеці. Наприклад, ефективним є спрей Назалонг, який також допомагає вилікувати хронічний нежить. Головне пам'ятати: фармацевтичні препарати вимагають чіткого дотримання інструкції. Не варто ними нехтувати!

 
Зараз ви читаєте новину «Ліки проти нежитю: з аптеки й "з городу"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути