Риба має бути обов'язковою у тижневому раціоні кожного. Адже вона в першу чергу покращує здоров'я серцево-судинної системи. Риба насичена не лише білками, але й вітамінами та мінералами.
Окрім того, риба є низькокалорійною, не має вуглеводів та містить жирні кислоти омега-3, які добре впливають на мозок та серце, пише eatthis.
Дієтологиня Дестіні Муді розповіла про переваги риби, які вам треба знати.
Джерело омега-3
Саме риба може похвалитися великим вмістом омега-3 жирних кислот. Найбільше їх можна знайти в лососі, тунці, оселедці, сардинах та скумбрії.
"Омега-3 жирні кислоти є важливою поживною речовиною, яку організм не може виробляти сам. Омега-3 бореться з хронічним запаленням і підтримує здоров'я мозку та серця", – пояснила дієтологиня.
Джерело вітаміну D
Лосось, оселедець і тунець є природним джерелом вітаміну D, який необхідний для здоров'я кісток та підтримки імунітету.
Містить білок
Дієтологиня зазначає, що риба містить більше білка, ніж яловичина чи курка. Для людини білок є важливим макроелементом, який сприяє росту та відновленню м'язів та підвищує відчуття ситості. Саме завдяки білку риба може втамувати голод.
Покращує здоров'я серця
Регулярне споживання риби може покращити здоров'я серця. Омега-3 жирні кислоти здатні знизити кров'яний тиск та запобігти нерегулярному серцевому ритму. Риба цілком може замінити яловичину чи свинину, що є кориснішим для вашого серця.
"Ті, хто їсть рибу, мають найнижчий ризик інфарктів та інсультів – двох найпоширеніших причин передчасної смерті у світі", – зазначила Дестіні Муді.
Джерело йоду
У морській рибі міститься чимало йоду – важливого мінералу для щитоподібної залози. Дослідження зазначає, що морська риба може містити від 5 до 10 разів більше йоду, ніж прісноводна риба.
Риба є хорошим варіантом для тих, хто хоче скоротити споживання м'яса. Також вона є доволі універсальною, адже з неї можна робити бутерброди, додавати в салат, рулети, смажити, запікати чи готувати на пару. Та й загалом, риба є широкодоступною.
Осінньо-зимовий період зі зменшенням кількості сонця - час, коли варто особливо ретельно дбати про профілактику нестачі вітаміну D.
Одними з найкращих джерел вітаміну D є м'ясо жирної риби (оселедець, лосось, тунець, скумбрія) і риб'ячий жир.
Коментарі