середа, 18 грудня 2024 00:30

Яку річ поставити біля ліжка на ніч, щоб покращити пам'ять та роботу мозку

Яку річ поставити біля ліжка на ніч, щоб покращити пам'ять та роботу мозку
Деменція не страшна: що поставити біля ліжка перед сном, щоб мати гарну пам'ять Фото: pinterest

З роками наш мозок, як і весь організм, зазнає природних змін. Сповільнення мислення, забудькуватість та зниження концентрації можуть здаватися звичайними ознаками старіння. Проте вони нерідко є першими проявами когнітивних порушень. Саме ці зміни можуть стати серйозним фактором ризику розвитку деменції.

Науковці з Центру нейробіології навчання та пам'яті UCI (Каліфорнійський університет, Ірвін) провели дослідження, яке допомогло зрозуміти, що завдяки одному нічному ритуалу можна покращити пам'ять та здоров'я мозку.

В експерименті брали участь 43 особи віком від 60 до 85 років. Їх випадково розподілили на дві групи. Люди з першої групи поставили дифузор з ефірною олією біля свого ліжка і використовували її протягом двох годин щоночі протягом півроку, а контрольна група - ні.

Під час дослідження перша група зазнавала впливу семи різних запахів:

троянди,

лимона,

апельсина,

лаванди,

евкаліпта,

перцевої м'яти,

розмарину.

На початку та наприкінці дослідження вчені провели нейропсихологічні обстеження, результати яких виявилися приголомшливими.

Вчені встановили, що люди похилого віку з першої групи продемонстрували 226-відсоткове поліпшення в тесті на запам'ятовування слів у порівнянні з громадянами, які не використовували дифузор з ефірною олією.

Візуалізація мозку також показала покращення цілісності пов'язаних із пам'яттю шляхів, які зазвичай погіршуються з віком.

За словами вчених, нюх має особливий привілей бути безпосередньо пов'язаним із ланцюгами пам'яті мозку. Збагачення цього почуття може забезпечити ефективний шлях, що не вимагає великих зусиль, до поліпшення здоров'я мозку.

Легкі когнітивні порушення

Легкі когнітивні порушення (MCI) описують проблеми з пам'яттю або мисленням, які є недостатньо серйозними, щоб лікарі діагностували деменцію.

Ознаки MCI:

часта втрата речей,

забудькуватість,

Проблеми з підбором слів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покращити пам'ять за короткий час: ці дві звички мають стати нормою перед сном

Людям з легкими когнітивними порушеннями рекомендують відвідувати лікаря чи фахівця кожні 6-12 місяців, щоб слідкувати за станом здоров'я.

За оцінками фахівців, від 10 до 20% людей віком 65 років і старше з MCI перебувають у групі ризику: у них деменція розвивається протягом року.

Медики стверджують, що є способи мінімізувати ризик розвитку деменції. За їхніми словами, здоровий спосіб життя допомагає звести до мінімуму ризик розвитку деменції у похилому віці.

Читання справжніх паперових книг може мати величезний вплив на ваше загальне самопочуття, особливо коли читаєте перед сном. Цю корисну звичку варто набути або зберегти. Прочитання лише шести сторінок книги може зменшити стрес на 68 відсотків.

Читання може підвищити когнітивні функції. Це чудова вправа для мозку, яка подібна до роботи над головоломкою чи кросвордом. Це допомагає покращити пам'ять і підвищити загальну когнітивну функцію, зберігаючи ваш розум гострим і спритним.

Зараз ви читаєте новину «Яку річ поставити біля ліжка на ніч, щоб покращити пам'ять та роботу мозку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути