Якщо ви помітили на вагах пару зайвих кілограмів, не робіть поспішних висновків. Можливо, справа в затримці рідини: по ряду причин в організмі може застоюватися вода, від цього здається, що тіло втратило тонус.
Якщо ви часто помічаєте, що набрякаюте без видимих на те причин, то варто звернутися до лікаря. Варто відразу перевірити серце і нирки, щоб виявити можливі патології. Крім того, у жінок набряки залежать від менструального циклу, перед початком критичних днів організм інтенсивно накопичує рідину.
Інша часта причина набряків - неправильне харчування. Деякі напої і групи продуктів здатні затримувати рідину в організмі.
Парадоксально, але кращий спосіб позбутися від набряків - забезпечити організм достатньою кількістю питної води. У день краще пити не менше двох з половиною літрів чистої води. Коли організм звикне, що в воді не бракує, то перестане затримувати рідину. Ще один спосіб швидко вивести воду з організму: прибрати з раціону сіль або хоча б значно зменшити її кількість. Зверніть увагу, що мова йде не тільки про ту солі, яку ми додаємо в салати: у багатьох готових продуктах (навіть в десертах) присутня значна кількість солі.
Додайте в раціон більше простий і натуральної їжі: фрукти, овочі, крупа і хліб грубого помелу допоможуть урізноманітнити меню і замінити не дуже корисні прийоми їжі. М'ясо птиці і риба, яйця і кисломолочні допоможуть отримати добову норму білка і забезпечать ситість надовго.
М'ята, меліса, шипшина, брусниця, мучниця, кмин, суцвіття арніки, а також сушена шкірка яблук, листя берези відмінно допомагають позбутися від набряків. Досить заварити з них чай і пити протягом дня. Нирковий чай відомий щадним дією і не викликає побічних ефектів. З овочів потрібний ефект дадуть огірки, кабачки, буряк, хрін, капуста, картопля, гарбуз, баклажани. Фрукти проти набряків - яблука, абрикоси, полуниця і суниця. Допомагають і сухофрукти: чорнослив, родзинки, курага.
Ванна з сіллю не тільки сприяє відпочинку і розслабленню, але і позбавляє організм від надлишку води. Для максимального ефекту за дві години до прийняття ванни бажано не їсти і не пити. Ванну варто наповнити водою температури не вище 38 градусів, додати півкілограма солі і 200 грам соди. Приймати таку ванну можна близько 10 хвилин. Після закінчення процедури потрібно промокнути тіло рушником і на 40 хвилин лягти під ковдру. Після закінчення процедури прийміть душ. Бажано не їсти і не пити протягом години. Зазвичай після такої ванни тіло втрачає більше півлітра рідини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відмова від солі допомагає схуднути
Сауна і лазня - ще один ефективний спосіб позбавлення від зайвої рідини. Під час сауни і лазні тіло втрачає значну кількість рідини через пори. Не забувайте відновлювати водний баланс і пити трав'яний чай між процедурами, щоб не було зневоднення. А якщо перед сауною ще й потренуватися в спортзалі, то ефект не змусить себе чекати.
Набряки – це збільшення об'єму за рахунок міжклітинної рідини.
При периферичних набряках відбувається візуальне та пальпаторне (на дотик) збільшення вільної рідини в підшкірній сполучній тканині. У деяких випадках, наприклад, при серцевих набряках, накопичення рідини відбувається і в клітинах. Периферичні набряки стають помітними після збільшення рідини в інтерстициальних тканинах у середньому на 5-7 літрів. Цьому передують приховані набряки, які можна виявити внаслідок зміни маси тіла, в тому числі й після прийому сечогінних засобів.
Коментарі