Протягом кількох днів у столиці й передмісті спостерігається густий ядучий туман.
Як зменшити вплив його на здоров'я, розповіла лікар-терапевт Наталія Гордієнко в інтерв'ю MedOboz.
1. Користуватися кондиціонером. Коли за вікном туман, відчиняти вікна для провітрювання не варто. Навпаки, необхідно подбати, щоб не було жодних щілин. Щоб дихати в приміщенні було легше, слід вмикати кондиціонер: більшість шкідливих речовин з повітря фільтри приберуть.
2. Без нагальної потреби надвір не виходити. Після повернення слід обов'язково перевдягнутися, адже частина шкідливих речовин з повітря осідає на одязі й потрапляє на шкіру, проникаючи в лімфо- й кровообіг. Бажано також прийняти душ — з милом або гелем для душу.
4. Додати в раціон молоко й зелений чай. Молоко діє як сорбент: всотує в себе отруйні речовини й виводить їх з організму. Зелений чай є цінним джерелом антиоксидантів. Ці речовини допомагають нейтралізувати канцерогени, які потрапляють в організм людини разом із забрудненим повітрям.
5. Якщо є хронічні захворювання, звернутись до лікаря. За потреби він тимчасово змінить дозу препаратів, замінить їх або призначить додаткові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забрудненість повітря у Києві перевищила припустимі норми майже утричі
За наявності туману всі чадні гази, що є в повітрі, значно швидше потрапляють в організм і надійніше в ньому осідають. Навіть після нетривалого перебування на вулиці може з'явитися першіння в горлі, відчуття нестачі повітря, запаморочення й різкий головний біль. Найсильніше погодно-екологічні умови б'ють по здоров'ю дітей, вагітних, людей із хронічними захворюваннями органів дихання й серцево-судинної системи.
Коментарі