пʼятниця, 20 травня 2016 19:47

Як уникнути алергії на ягоди

Як уникнути алергії на ягоди

Поласувати смачненьким люблять усі. Та з початком літа різко зростає число випадків алергії і дерматитів у дітей і дорослих. Причина цього - необмежене споживання ягід. Про те, як ласувати ягодами без шкоди для здоров'я, пише zdorovia.com.ua.

Алергія на ягоди

Алергія може проявитися свербінням, печінням в роті, першінням в горлі, чханням, блювотою, болями в животі, діареєю, набряками, а також анафілактичним шоком. При перших симптомах необхідно звернутися до лікаря. Найчастіше алергія на ягоди буває у дітей до 3-х років (їх ферментні системи ще не дозріли), літніх людей і тих, хто має хронічні захворювання ендокринної системи та шлунково-кишкового тракту. Найбільш алергенні полуниця і садова суниця, менш безпечні малина, смородина, аґрус, чорниця, ожина, черешня, вишня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від алергії на пилок пече в роті від сирих овочів та фруктів

Дітям першого року життя не варто давати ягоди. Можна давати їх тільки у вигляді соку, починаючи з декількох крапель. Якщо проблем немає, можна підгодовувати протертими ягодами, починаючи з 1/2 чайної ложки в день, поступово збільшуючи порцію. Але навіть при найменших симптомах алергії ягоди слід виключити з меню.

Людям, які мають проблеми зі здоров'ям, краще їсти ягоди у вигляді компоту, киселю, суфле, желе. Так продукт краще засвоюється, а алергенні властивості зникають. Як дітям, так і дорослим потрібно вводити ягоди в раціон порціями (150-250 г за раз). Перед їжею ретельно вимийте ягоди, а потім замочіть в 2% розчині харчової соди на 15 хв., Після чого кілька разів промийте. Це очистить продукт від яєць гельмінтів і хімікатів, рекомендує лікар

Зараз ви читаєте новину «Як уникнути алергії на ягоди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути