середа, 26 червня 2024 00:30

Дві звички, які допоможуть уникнути спадкових серцевих хвороб

Дві звички, які допоможуть уникнути спадкових серцевих хвороб
Науковці назвали дві головні звички під час сну, які допоможуть уникнути появи генетичних серцевих захворювань Фото: pinterest

Звички дотримуватись постійного графіка сну та регулярно висиплятись можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань, ішемічної хвороби серця та інсульту.

Загальновідомо, що сон є фундаментальною частиною здоров'я, а недосипання може бути шкідливим для вашого організму. Порушення сну через позмінну роботу пов'язують із вищим ризиком розвитку діабету чи серцевого нападу. А занадто багато або надто мало сну пов'язують із вищим ризиком інфікування, пише health.

Це останнє дослідження, опубліковане в JAMA Network Open у квітні, також дійшло висновку, що хороший сон пов'язаний із покращенням здоров'я. Але цікаво, що вони виявили. Зв'язок між стабільно хорошим сном і зниженим ризиком серцево-судинних захворювань був істинним незалежно від генетичного ризику розвитку захворювання у людини.

"Наші результати також свідчать про те, що люди з більш високою генетичною схильністю можуть отримати користь від постійного сприятливого режиму сну", - каже доктор медичних наук, доктор філософії, MPH Сяомінь Чжан з Хуачжунському університеті науки і технологій.

Ось що експерти розповіли про зв'язок між здоровим режимом сну та здоров'ям серця, а також поради щодо постійного хорошого сну.

Хороші звички сну можуть зменшити тягар деяких генетичних факторів ризику. Це нове дослідження базується на дослідженні, опублікованому минулого року в European Heart Journal, яке виявило, що люди, які підтримували здоровий режим сну протягом двох-п'яти років, знижували ризик серцево-судинних захворювань.

Подальше дослідження цього відкриття Чжан та її колеги зібрали дані про звички сну понад 15 300 людей у ​​Китаї, які були на пенсії. Середній вік у когорті становив близько 66 років, і близько 58% становили жінки. На момент початку дослідження жоден з учасників не мав раку чи серцево-судинних захворювань.

Учасники заповнили анкети та пройшли медичний огляд на початку дослідження, а потім знову через п'ять років.

В опитувальнику людей просили повідомити про свої звички спати, включаючи час сну, тривалість сну, якість сну та будь-яку дрімоту вдень. Звідти дослідницька група використовувала дані, щоб визначити, чи є звички сну постійно сприятливими чи несприятливими.

"Сприятливий сон" означав, що люди дотримуються чотирьох звичок: спати 7-8 годин щоночі, лягати спати між 22:00. і опівночі, повідомляючи про хорошу або задовільну якість сну, і полуденний сон не більше ніж на годину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що має бути в раціоні щодня, щоб краще висиплятися: відповідь дієтолога

На додаток до цих опитувальників щодо сну дослідники використовували генотипування для оцінки генетичного ризику розвитку інсульту та ішемічної хвороби серця в учасників.

Зрештою, Чжан та її колеги виявили, що люди, які постійно повідомляли про сприятливі звички до сну, мали менший ризик розвитку ішемічної хвороби серця, серцево-судинних захворювань та інсульту. Це було правдою незалежно від генетичного ризику людини щодо цих захворювань.

Люди, які повідомили про сприятливі звички до сну в обох точках дослідження, мали на 16% менший ризик ішемічної хвороби серця та на 34% менший ризик інсульту.

Для учасників, які постійно добре спали та мали низький генетичний ризик, вони спостерігали на 35% нижчий ризик ішемічної хвороби серця та на 52% нижчий ризик інсульту порівняно з людьми на іншому кінці спектру, які були у групі високого ризику. на серцево-судинні захворювання та мав погані звички спати.

"Це не дивно, але це хороші додаткові підтверджуючі дані, які вказують на зв'язок між сном і серцево-судинними захворюваннями", - сказав Ашіш Сарраджу, доктор медичних наук, штатний профілактичний кардіолог клініки Клівленда, який не брав участі в дослідженні.

Важливо, що результати дослідження підкреслюють, що навіть люди з високим генетичним ризиком інсульту та ішемічної хвороби серця можуть знизити ризик цих захворювань, дотримуючись хороших звичок до сну.

Повноцінний сон є ключовим фактором для запобігання депресії. Такі висновки зробили науковці Університетського коледжу Лондона.

Їхні дослідження показало, що регулярний сон менше п'яти годин на добу може підвищити ризик депресії.

Неповноцінний сон є ознакою поганого психічного здоров'я.

Зараз ви читаєте новину «Дві звички, які допоможуть уникнути спадкових серцевих хвороб». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути