Під час свят велика кількість алкоголю може спричинити небезпечний стан, відомий як синдром святкового серця. Він проявляється порушенням серцевого ритму навіть у тих, хто не має хронічних захворювань серця.
Про цей стан розповіли американські лікарі, пише HuffPost.
"Цей нерегулярний серцевий ритм також відомий ще як фібриляція передсердь. Деякі люди його описують як прискорене або нерегулярне серцебиття. В інших він проявляється відчуттям тривоги. У декого можуть виникнути задишка, біль у грудях, запаморочення, втома", - повідомив співдиректор Дослідницького центру серцево-судинної візуалізації в Массачусетській лікарні Ахмед Тавакол.
Якщо синдром святкового серця часто трапляється зі здоровими людьми, то ті, хто вже схильний до хвороб серця, високого кров'яного тиску чи апное, ризикують мати ще більші проблеми в результаті тривалого вживання алкоголю, стверджує директорка Програми жіночого серця в Луїсвілльському університеті Мріналі Шетті.
"У деяких випадках синдром святкового серця може зникнути протягом 24-48 годин, але важливо розуміти, що він може збільшити ризик довгострокових серцевих проблем, особливо якщо ці аритмії стають частішими або зберігаються", - застерегла Шетті.
Наслідками синдрому святкового серця можуть бути інсульти, інфаркти й утворення тромбів.
"Точний механізм цього явища до кінця не вивчений, але алкоголь може впливати на електричні сигнали в серці. Вживання алкоголю призводить до зневоднення, дисбалансу електролітів і стресу, що може зробити серце більш сприйнятливим до аномальних ритмів", - пояснила Шетті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що їсти в новорічну ніч, аби не було похмілля: простий продукт, який є на кожному столі
За спостереженнями медиків, це явище досягає піку на Різдво, наступного дня після Різдва та Нового року, звідси й термін "святкове серце". Лікарка невідкладної медицини Сара Спелсберг розповіла, що таких випадків чимало у відділенні невідкладної допомоги.
Щоб зберегти здоров'я серця під час свят, вона радить дотримуватися поміркованості при вживанні алкоголю і важкої їжі. Наприклад, шкідливу їжу вживати з чимось корисним, наприклад десерт - із фруктами.
Щодо алкоголю, то лікарі рекомендують жінкам вживати не більше як один напій у день, а чоловікам - не більше ніж два. Також радять займатися фізичними вправами протягом святкового сезону. А якщо відчули біль у грудях, задишку, запаморочення або підозріле серцебиття - не ігнорувати їх.
Немає безпечної дози алкоголю, яку можна вжити під час святкового столу. До рекомендацій, які надає ВООЗ, треба бути уважними. У них йдеться, що в певній кількості алкоголь допустимий.
Але акцент робіть на сухому вині. Це може бути біле сухе вино, бо менше з усіх викликає негативних явищ. Червоне вино в деяких людей може викликати алергічну реакцію. Споживати - це значить пригубити і все.
Коментарі