4 лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Його проголосили 2005 року Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями для підвищення обізнаності про рак як одного із найстрашніших захворювань цивілізації. Рак стає причиною практично кожної 6-ї смерті у світі.
Термін "рак" фактично походить від зовнішнього вигляду однойменної тварини. Кровоносні судини, що оточують деякі пухлини, віддалено нагадують клешні ракоподібних.
Рак передміхурової залози є найпоширенішою формою раку і 3-ю за частотою причиною смерті серед чоловіків. А найпоширенішим видом пухлин у жінок вважається рак молочної залози. Частіше зустрічається в лівих грудях, ніж у правих.
Характерною ознакою раку є швидке утворення аномальних клітин, які розростаються за межі звичайних кордонів, здатні проникати в інші тканини тіла та поширюватися в інші органи. Цей процес називається метастазуванням.
До факторів ризику розвитку ракових захворювань відносяться: спадковість, вірус папіломи людини, віруси гепатитів В і С, вірус Епштейна-Барра, паління, вживання алкоголю, відвідування соляріїв, вживання нездорової їжі, надмірна вага тіла, недостатня фізична активність, забруднення навколишнього середовища, обробка пестицидами сільгоспродукції, гормональні порушення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Інституті раку розікрали приладдя на 10 млн грн
Характерною особливістю онкозахворювань є відсутність симптомів на ранніх стадіях хвороби. Ознаками для тривоги є ущільнення на тілі, набряки, тахікардія, випадіння волосся, погіршення апетиту і різке схуднення. Також тривалий кашель без видимих причин, нетипові виділення і кровотечі, збільшені лімфатичні вузли, часті інфекційні хвороби, наявність ран, виразок, ерозій, які тривалий час не гояться, постійна дратівливість і нервозність.
Онколог із США пробачив борги близько 200 онкохворим пацієнтам на суму майже $650 тис.
Він збагнув, що багато хворих не можуть заплатити такі гроші, тож на Різдво наважився на такий крок.
Коментарі