Ексклюзиви
неділя, 06 жовтня 2024 21:55

Чому німіють руки після сну: пояснення сомнолога

Чому німіють руки після сну: пояснення сомнолога
Сомнолог пояснив, чому не треба класти руки під подушки під час сну Фото: fresherslive

Багато хто стикався з онімінням в руках вранці після пробудження.

Найчастіше це пов'язано з незручною позою під час сну, пише ukrhealth.

Але якщо ваші руки німіють уже довгий час, варто проконсультуватися з лікарем, попередив сомнолог, професор Роман Бузунов.

"Окрім незручного положення оніміння в руках під час сну може викликати тунельний синдром зап'ястя – здавлювання серединного нерва на рівні зап'ястя. Ця недуга часто зустрічається у людей, які працюють в офісі. В основному при тунельному синдромі німіють великий, вказівний та середній пальці", - каже Роман Бузунов.

У групі ризику перебувають і люди, які виконують руками одні й самі рухи під час фізичних навантажень на роботі. Вони можуть пошкодити нерв, через що в руках виникнуть біль, оніміння та поколювання, особливо в нічний час. Такий стан називають синдромом "робочої руки".

Куди небезпечніший шийний спондильоз – це хронічне дегенеративне захворювання, що вражає міжхребцеві диски, м'язи та сухожилля. Його діагностують в основному у людей похилого віку, які скаржаться на скутість у шиї, біль і оніміння в плечах, руках і пальцях.

Здавленими можуть виявитися і кровоносні судини. Цей стан називають синдромом грудного вдиху, коли у верхній частині грудей ушкоджуються судини та нерви. Спровокувати його можуть травми шиї, крива постава, рухи, що повторюються, і додаткове (шийне) ребро. Такий синдром діагностують переважно у жінок.

У діабетиків, людей із внутрішніми запаленнями, інфекціями, перенесеними травмами чи спадковою схильністю можуть виявити периферичну нейропатію – ушкодження нервів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які пози для сну найкращі, щоб не хропіти і попередити появу зморшок

Сомнолог порадив вибирати для сну ортопедичні матраци та подушки, які ефективно підтримуватимуть хребет та шию. Під час сну не рекомендується класти під подушку руки та згинати зап'ястя. Якщо ви любите спати на спині з руками, витягнутими за головою, краще постаратися тримати їх поруч, щоб не защемити нерв.

Лікар також порекомендував робити невелику розминку для рук та зап'ясть перед сном.

Якщо оніміння в руках ви відчуваєте після пробудження та протягом дня з періодичним поширенням по всьому тілу, звертайтеся до лікаря. М'язова слабкість, запаморочення, біль у кінцівках та погіршення сну можуть сигналізувати про розвиток патології в організмі.

У деяких випадках причиною поганого самопочуття вранці може стати подушка. Це не довговічний предмет, і іноді він потребує оновлення.

Люди, які встають рано у будні і відсипаються у вихідні, мають більший ризик ожиріння та інсульту.

У їх кишківнику міститься менше корисних бактерій і більше шкідливих, які збільшують цей ризик.

Зараз ви читаєте новину «Чому німіють руки після сну: пояснення сомнолога». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути