Кожна жінка рано чи пізно стикається з клімаксом. Залежно від того, який спосіб життя вона веде, цей процес старіння проходить по-різному. Щоб полегшити його прояви, жінка має після 40 років звернути особливу увагу до сигналів, що посилає організм. Про це розповіла Gazeta.ua Людмила Хомінець, гінеколог Малинської районної лікарні на Житомирщині.
"Клімакс це не хвороба, а природній процес старіння жінки. Воно не болить. Клімакс неможливо уникнути. Він рано чи пізно наступає в житті кожної жінки. Зараз клімакс помолодшав. Раніше жінки народжували частіше, організм при цьому оновлювався і процеси ці проходили м'якше і пізніше. Аборти провокують ранній клімакс. Переривання вагітності збиває гормональний фон і репродуктивна система старіє швидше", - каже лікар.
У жінки рідше наступає менструація, з'являються приливи, різкі зміни настрою, часті депресії, тривога, нервування, сухість статевих органів та болі в суглобах. Коли приливи бувають більше 20 разів на день, це вже важкий ступінь клімаксу. Те як проходить перехід жінки на новий рівень, залежить від гормонального стану, харчування, способу життя.
"Поки у жінки повністю не настала менопауза, вона може завагітніти. Нехай навіть і з перервами, але овуляція в жінки є. З часу останньої менструації має пройти рік, тоді 100% можна захищатися під час сексу", - говорить гінеколог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гормональні контрацептиви небезпечно різко кидати
В період менопаузи жінка має перевірятися в гінеколога два рази в рік.
В організмі усі гормони переробляють в печінці. Якщо людина перенесла гепатит чи палить, печінка не може повністю справляти із цією роботою. Тому створюються не жіночі, а чоловічі статеві гормони. Через це ростуть вуса та грубшає голос. За допомогою варто звертатися до гінеколога та ендокринолога.
"Нестримання сечі при клімаксі це нормально. Слизова старіє і не може повністю контролювати ці процеси. Частіше буває у жінок, які часто народжували або були великі діти. Допомагають гормональні свічки та креми. Вони допомагають також, коли жінка відчуває біль під час сексу. Слизова залоза виробляє мало слизу і може пошкодитись", - каже пані Людмила.
Коментарі