Малорухливий спосіб життя та жирна чи гостра їжа викликають появу каменів в жовчному міхурі. Це більше жіноча проблема через підвищення рівня гормонів естрогенів під час вагітності чи прийому протизаплідних засобів. Про хворобу детальніше розповіла Марина Пишнюк, столичний гастроентеролог.
"Люди терплять роками й не лягають на операцію. А ці камені треба обов'язково видаляти. Бо мучиться шлунок, дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, печінка. Усі вони між собою пов'язані. Тоді й оперувати складніше, й пацієнт одужує довше. У печінці немає нервових закінчень, тому вона не болить. Виникає біль у правому підребер'ї, гіркота в роті й нудота після їжі. Найкраще проблеми жовчного і печінки покаже УЗД органів малого тазу. Після 30 років його потрібно робити раз на рік", - розповідає лікар.
Симптоми жовчнокам'яної хвороби:
Кольки в районі печінки і під ребрами справа.
Нудота, що переходить в блювоту.
Гіркота в ротовій порожнині, множинний вихід повітря з рота.
Виникають запори, діарея, що тягне пронос, здувається живіт, кал стає безбарвний, майже білий.
Відчуття слабкості.
Підвищується температура тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали ідеальні продукти для людей з підвищеним тиском
Більшість каменів утворюються з холестерину через порушення його обміну й застою жовчі. Це відбувається також і через малорухливий спосіб життя.
Жовчний міхур — мішок, в якому зберігається жовч. Це рідина, що в організмі переварює жири й підтримує нормальну мікрофлору. Якщо жовч застоюється, її компоненти кристалізуються в камені.
Просування каменів по канальцям супроводжується сильним болем. При повному перекритті протоки збільшується печінка, з'являються ниючий біль в районі ребер, пожовтіння шкірних покривів і очних яблук, кал втрачає колір, підвищується температура, людина пітніє, його лихоманить, виникають судомні напади.
Коментарі