Звичку гризти нігті по-науковому називається оніхофагією. Її пов'язують з нервозністю, стресом, голодом або нудьгою. Цю звичку важко кинути тільки лише зусиллям волі, також як і куріння. Треба навчитися керувати нашими рівнями стресу і тривоги.
На думку фахівців, звичка гризти нігті найчастіше виникає з причини психічного та інтелектуального напруги в підлітковому віці. Жінки більш схильні до цієї згубної звички.
Оніхофагія шкідлива тому що, по-перше, це абсолютно неестетично, по-друге, "їсти нігті" - не дуже корисно. По-третє, наслідком є мікроранкі і задирки на пальцях, куди часто потрапляють хвороботворні бактерії , викликаючи запальні процеси.
Час повного зрощення нігтя становить 3-5 місяців. За даний період людина повністю з'їдає свої нігті.
Обкушуючи нігті, людина змінює їх форму, у результаті чого вони можуть вростати. Вростання не тільки погано виглядає, але і доставляє багато больових відчуттів. Часто його можна виправити лише оперативним шляхом.
Всяку роботу ми виконуємо руками. Тому як би часто ми їх не мили, мікроби на кінчиках пальців все одно є. Відомо, що з цієї причини в організмі людини можуть виникнути шлунково-кишкові інфекції.
Наука психологія займається не тільки з'ясуванням причин появи цієї звички. Лікарі пропонують чимало методів, з допомогою яких від неї можна позбутися.
Обрізайте нігті дуже коротко
Якщо у вас немає нічого, що можна гризти, те, що гризти тоді? Це одна з найголовніших профілактичних порад для батьків, які не хочуть, щоб у дітей з'явилася ця звичка.
Використання спеціального лаку для нігтів
Лак робить нігті твердіше, їх важче жувати, і це допомагає людям усвідомити свої дії. Найголовніша якість цього лаку, що він дуже гіркий і при спробі розкусити ніготь, в роті з'явитися неприємні відчуття.
Він підійде також і для дітей. Мікроелементи і вітаміни, які входять до складу лаку, допоможуть швидше відновитися і відрости пошкодженим нігтям. Наносити його потрібно регулярно - раз на три дні.
Дівчатам можна наростити нігті, адже гель або акрил дуже непросто гризти.
Часто пальці тягнуться до рота у моменти, зосередження на чомусь важливому, тому під рукою потрібно тримати овочі та фрукти, які з користю для здоров'я можна жувати замість власних нігтів.
Коли мова йде про дитину - проявіть терпіння і розуміння
Ніколи не тисніть на дитину, тим більше не лайте і не погрожуйте. Пам'ятайте, що звичка обгризати нігті є не усвідомленими дією і тому практично не піддається контролю.
Поясніть дитині, чому не можна гризти нігті
Розкажіть про те, що під ними величезну кількість бактерій, що обгризені нігті виглядають непривабливо і т.п.
Відволікайте дитини
Знайдіть своєму чаду цікаве заняття, яке займе руки і відверне його від повсякденних турбот. Наприклад, запропонуйте дитині тренажер для рук, чотки, силіконові м'ячики, які зручно стискати в долонях і м'яти або інші подібні речі, що допомагають заспокоїтися.
Наслідком звички гризти нігті є задирки, впоратися з якими допоможе масло з екстрактами цілющих трав для кутикули. Його потрібно наносити масажними рухами не рідше трьох разів на день і вже через кілька днів пальці придбають доглянутий вигляд. Коли задирки і рани навколо кутикули повністю заживуть, масло можна використовувати один раз в день, підтримуючи з його допомогою руки в ідеальному стані.
Якщо звичка нігті гризти супроводжується дратівливістю, безсонням, зниженням пам'яті, підвищеною стомлюваністю і нав'язливим почуттям тривоги, потрібно звернутися до лікаря.
Коментарі