
Обвиття пуповиною не завжди є небезпечним для дитини. Через обвиття має нервуватися не вагітна жінка, а лікар. Тоді просто змінюється план пологів. Про це розповіла Людмила Хомінець, гінеколог Малинської районної лікарні на Житомирщині.
"Ніхто не захищений від обвиття пуповиною. Просто у тих хто палить, мало гуляє на повітрі та мав загрози переривання вагітності, ризик обвиття більший. Через паління у дитини починається кисневе голодування. Тканини та органи мало насичуються киснем. У малюка стає частішим серцебиття і він починає частіше рухатися", - каже лікар.
До 34 тижні вагітності гінекологи на обвиття не звертають увагу. Це не страшно. Дитина на цьому терміні ще може розплутатись.
У нормі пуповина має бути 60 сантиметрів. Якщо більше 70, то це вже вважається дуже довга. З такою довжиною ризик обвиття більший особливо при трикратному обвитті. Те, якою вона буде закладено генетично
"Якщо дитина має нормальну вагу та активно рухається, мати не повинна переживати. Особливо, якщо однократне обвиття. Воно не є тугим і дитина не страждає. Серйозніша ситуація коли пуповина коротка, 40 сантиметрів, і обвиття туге трикратне", - каже лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Косметика у вагітних послаблює материнський інстинкт
Коментарі