Зазвичай домашня аптечка складається з урахуванням віку і стану здоров'я членів сім'ї. Але є засоби, які повинні бути у кожній аптечці при будь-яких обставинах. І мова йде не про дорогі ліки "від усіх хвороб", а про натуральні та дешеві препарати.
Дігтярне мило
Це мило, на 10% складається з березового дьогтю, який має протизапальні та антисептичні властивості Завдяки цьому він покращує кровотік і сприяє регенерації шкіри.
Дігтярне мило бореться з висипом вугрів. Якщо для вмивання обличчя воно може бути агресивним і сушити шкіру, то з прищами на спині і плечах справляється чудово. Ним також миють голову, щоб позбутися лупи та випадіння волосся. Воно довше залишається свіжим.
Недоліком є різкий запах.
Перекис водню
Він має антисептичну дію, застосовується для знезараження ран. Але завдяки окислювальним властивостям він добре справляється і з побутовими проблемами, наприклад очищенням і відбілюванням поверхонь.
Так, в тривідсотковому розчині перекису можна продезинфікувати зубну щітку, губку для миття посуду або обробну дошку. А якщо змішати перекис з водою в співвідношенні один до одного і залити в пульверизатор, можна почистити унітаз, убивши всі бактерії.
Також пероксид добре справляється з цвіллю і грибком на стінах. Змішати його з водою в співвідношенні два до одного і розпорошити на проблемну поверхню.
Якщо сильно пітніють ноги, потрібно протерти їх перекисом. Пітливість не піде, але неприємний запах зникне.
Ефірні масла
Кожне ефірне масло має корисні властивості рослини з якої воно взяте. Шавлія бореться із застудою, меліса перемагає безсоння і депресію, материнка очищає шкіру, а грейпфрут зміцнює імунітет.
Реп'яхова олія
Якщо корінь лопуха настояти на олії, то вийде дуже корисний продукт, багатий вітамінами А, В, С і Е. Вона стимулює ріст і відновлення вій та брів. Ця олія покращує ріст волосся, зміцнює волосяні цибулини, зволожує і живить шкіру голови, запобігає лупі і випаданню.
Перед використанням реп'яхової олії, як і будь-якого іншого натурального продукту, варто перевірити, чи немає алергії на нього. Для цього нанести краплю олії на згин ліктя. Якщо з'явилося свербіння або шкіра почервоніла, засіб використовувати не можна.
Бодяга
Бодяга - порошок зеленуватого кольору, який отримується з висушених прісноводних водоростей. Найпростіший рецепт маски з бодягою - це бодяга плюс перекис водню. Також можна зробити маску з білою глиною.
Протипоказанням до її застосування є гіперчутливість шкіри. Не рекомендується використовувати бодягу часто.
Косметична глина
Щоб оздоровити шкіру, не обов'язково відвідувати SPA-салон. Іноді досить просто зробити домашню маску з косметичної глини. Кожна відрізняється за кольором, складом і властивостями.
Біла підвищує пружність шкіри, добре очищає особа. Блакитна глина збагачена іонами срібла, має сильну антисептичну дію, допомагає боротися з прищами і іншими дерматологічними неприємностями. Червона благотворно впливає на кровопостачання, підвищує тонус і еластичність шкіри, сіра - добре зволожує, рекомендується жінкам у віці.
Також при виборі конкретної глини слід враховувати тип шкіри. Власницям сухої шкіри такі процедури можна робити один раз на тиждень.
Трави
Материнка, звіробій, меліса, деревій, фіалка - ці та інші рослини в сушеному вигляді можна придбати практично в будь-якій аптеці. Головне - знати їх фармакологічні властивості, а застосувань у трав'яних зборів безліч - від заварювання в чай до компресів.
Коментарі
1