Як тільки ми набуваємо звички, від неї буває дуже складно позбутися. А звички, що стосуються туалету, змінити ще складніше, бо ми користуємося ним щодня по кілька разів в день.
Які ж помилки ми робимо в туалеті, не підозрюючи про це?
1. Неправильно сидите

Правильне положення під час випорожнення кишечника може вирішити багато проблем. Справа в тому, що коли ми сидимо, зігнувши ноги під кутом 90 градусів, природне проходження кала блокується. Тому часто нам доводиться докладати зайві зусилля, що призводять до запору, синдрому роздратованого кишечника та інших проблем.
Природним вважається кут у 35 градусів. Саме таке положення навпочіпки ми засвоюємо з малих років і приймаємо, коли ходимо в туалет на природі. Оскільки практично неможливо переробити всі сидіння унітазу належним чином, ви можете змінити кут, поставивши ноги на маленький стільчик або коробку.
2. Сидите занадто довго
За зачиненими дверима туалету можна спокійно посидіти з книгою, журналом або смартфоном, і вас ніхто не потурбує.
Однак для усамітнення краще вибрати інше місце. Довгий час, проведений в такому положенні, чинить тиск на нижні вени прямої кишки. З часом розширення вен прямої кишки може призвести до геморою, супроводжуваному неприємними відчуттями, болем і кровотечею під час випорожнення. У деяких випадках геморой може пройти протягом тижня, але, якщо ви помітили кров на папері після дефекації, вам варто звернутися до лікаря для лікування.
3. Занадто напружуєтесь

Напружуючись або стримуючи подих, щоб випорожнитись, ви чините тиск на вени, ризикуючи заробити не тільки геморой, але й анальні тріщини. Крихітні розриви в тканинах виникають, коли ви намагаєтеся виштовхнути твердий кал, що найчастіше відбувається при запорі.
Щоб уникнути цього, рекомендується їсти більше клітковини, пити більше рідини і більше рухатися. Регулярна фізична активність покращує м'язову активність в кишечнику.
Крім того, щоб зменшити тиск, спробуйте присісти нижче на кілька секунд. Такий стан природним чином вирівнює кишечник, сприяючи просуванню кала з меншими зусиллями.
4. Не дивитеся на свій кал
Безумовно, розглядання випорожнень - не найприємніше видовище, проте його вигляд може розповісти про те, що відбувається у вашому організмі.
М'який, гладкий, у формі ковбаски кал є ознакою гарного здоров'я шлунково-кишкового тракту. Допустимі і м'які грудочки з чіткими краями. Але, якщо випорожнення тверді з грудочками, вам потрібно збільшити кількість клітковини і рідини в своєму раціоні.
Кал, який виходить, як сеча, навпаки, може вказувати на легкий випадок отруєння або непереносимість якогось продукту, інфекції або більш серйозне захворювання, такі як хвороба Крона або глютенової хвороби.
Якщо кал плаває на поверхні, це може свідчити про погане всмоктування поживних речовин або надлишок газів в кишечнику.
Тонкий, як олівець кал може бути ознакою пухлини кишечника.
Слідкуйте за випорожненнями і зверніться до лікаря, якщо ви помітили, що кал став чорним або яскраво-червоним (ознака кровотечі) або відбулися інші різкі зміни.

5. Ігноруєте запах сечі
Однак, якщо запах дуже сильний і неприємний, а сеча темна і каламутна, це може говорити про інфекції сечових шляхів або сечового міхура або інших хворобах, таких як захворювання печінки, діабет або порушення обміну речовин. Якщо ваша сеча пахне аміаком, а колір концентрований, це означає, що в організмі не вистачає рідини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не варто користуватися туалетним папером - Супрун розповіла про геморой
6. Використовуєте хлорку для очищення унітазу
Загалом використання хлорки для чищення туалету небезпечно. Потрібно налити 1/4 склянки в унітаз і залишити на кілька хвилин для дезінфекції перед тим, як очистити туалет.
Однак, якщо хлорка вступає в реакцію з аміаком, виробляються токсичні гази хлораміни, які можуть викликати кашель, свистяче дихання, нудоту і сльозотечу, а у високій концентрації - біль в грудях або пневмонію.
Поєднання відбілювача з хлором і кислот призводить до вироблення токсичних газів, через які може з'явитися печіння в очах і проблеми з диханням, а при високій концентрації навіть привести до летального результату.
Агресивна витирання і занадто ретельне очищення милом і ароматизованими серветками може подразнювати шкіру між сідницями, викликаючи свербіж і запалення. Просто м'яко витріть цю область звичайним туалетним папером або вологою серветкою, і в душі промийте все водою з м'яким милом.
8. Викидаєте вологі серветки
Деякі виробники вологих серветок стверджують, що вони безпечні для водостоків. Однак тести показали, що вологі серветки не розкладаються у воді через 10 хвилин на відміну від туалетного паперу, яка розпадається на крихітні шматочки за кілька секунд. Також не можна кидати в унітаз зубну нитку, пластирі, гігієнічні прокладки, презервативи.
9. Змиваєте воду з відкритою кришкою
Наприклад, бактерія клострідіум діффіціле може підніматися на 25 см над сидінням унітазу кожен раз, коли ви змиваєте воду з відкритою кришкою. Ця бактерія викликає інфекцію і призводить до проносу і нудоти. Тому завжди змивайте воду в туалеті із закритою кришкою.
10. Не миєте руки досить довго
Ретельне миття рук є одним з найефективніших способів запобігти поширенню інфекції і захворювань. Більшість же людей зазвичай роблять це поспіхом, не змиваючи належним чином все, що залишилося на пальцях рук. Після того, як ви намилили руки, потрібно мити їх протягом 20 секунд.
Випорожнення приблизно на 75 відсотків складається з води. Решта - це мертві бактерії, які допомагають перетравлювати їжу, живі бактерії, білки, неперетравлена їжа, продукти відходу з їжі, жири, солі і речовини, що виділяються кишечником і печінкою. Кількість води в калі може бути різним. Чим довше кал залишається в кишечнику, тим менше води він буде містити.
Коментарі