Ексклюзиви
пʼятниця, 08 жовтня 2010 05:17

Восени треба спати понад вісім годин на добу

Автор: фото: Ольга ДЕНИС
  Перед тим, як виходити на вулицю лікар Тетяна Гарник мастить носа маззю календули
Перед тим, як виходити на вулицю лікар Тетяна Гарник мастить носа маззю календули
Голова Асоціації фахівців із народної медицини 62-річна Тетяна Гарник до сніданку їсть пів чайної ложки бджолиного пилку. Кладе його під язик і запиває водою. Каже, він діє як імуностимулятор. На вечерю готує тюрю - страву з посіченої цибулі, часнику, чорного хліба, квашеного огірка і томатного соку. - Цибулю й часник вживаю щодня, їм багато овочів. Особливо корисний солодкий перець. Він містить багато вітаміну РР, який зміцнює стінки судин. На кухні висять в'язанки цибулі, часнику, гіркого перцю. Навіть через лушпиння вони виділяють ефіро-леткі олії. Це рослинні антибіотики. Вони не лише знищують бактерії в повітрі, а утворюють в організмі клітини, які поглинають віруси.

Перед тим, як виходити на вулицю, Тетяна Петрівна мастить носа маззю календули. Каже, ця рослина має бактерицидні властивості. Крім того, будь-який жир на слизовій оболонці носа стає бар'єром для інфекції.

- Найкраще мазати соняшниковою олією, настояною на подрібненому часнику. Знаю поважних молодих людей, які не соромляться ходити на люди із запахом. Часник накопичує потужний антиоксидант селен. Для профілактики буває достатньо намастити зубчиком скоринку хліба.

Шкідливі бактерії в організмі активізуються в холодну погоду. Щоб людина могла їм опиратися, треба тепло одягатися і спати понад вісім годин на добу. Важливо також повноцінно харчуватися.

- Від грипу добре захистять квасоля і горох. Вони стимулюють вироблення інтерферонів, які захищають організм від вірусів. Достатньо варити борщі з бобовими, пекти пиріжки. Дуже корисні для імунітету кукурудзяна, пшоняна, гречана каші.

Підняти захисні сили організму перед епідемією грипу добре допомагають трави. Помічними є чаї з ехінацеї, липи, звіробою, шавлії, чебрецю. У відвари варто додавати мед.

- Ефективна ароматерапія. У 1990-х у двох дитсадках Києва досліджували дію рослинних олій. У групах, де включали аромалампи, діти не хворіли під час епідемій. У квартирі раджу гріти олії розмарину, лаванди, анісу, шавлії, ялиці. Вони діють як антисептики. Можна капати кілька крапель навіть у чашку з гарячою водою.

Щоранку лікар радить погладжувати листя лимонної герані. Її запах швидко випаровується, вбиває бактерії, зменшує кількість вірусів. Подібну дію мають квіти дрібних хризантем.

- Колись я зустрічала травознавця, який перед епідемією сильно розпалював піч і сідав натирати хрін. Його сім'я дихала запахом у кімнаті, а після того ніхто не хворів. У міській квартирі такого ефекту неможливо досягти. Достатньо час від часу їсти хрін і гірчицю.

Зараз ви читаєте новину «Восени треба спати понад вісім годин на добу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути