Вівторок, 10 грудня 2019 05:06

Викривлення хребта зменшили вдвічі

 

— До нас звернулася 30-річна жінка з викривленням хребта в 103 градуси, — говорить Ігор Ігорович Курілець із Між­­на­­­род­ного центру нейро­хірургії.

— Крім видимого дефекту, мала сильний біль у спині. У такому віці операції на сколіоз зазвичай не роблять. Бо хребет уже зрісся неправильно, в ньому почали відбуватися зміни.

Сильні сколіози деформують тулуб і вкорочують його. Це призводить до зменшення об'єму грудної клітки й черевної порожнини.

При викривленні хребта до 40° пацієнтам призначають корсети, аби сповільнити розвиток хвороби. При більших — оперують. Установлюють титанові імплантати — металеву конструкцію із пластин і гвинтів. Кут викривлення понад 100° вважають екстремальним.

— Оперували близько 9 годин. Через значний вигин хребта було складно вводити гвинти. Пацієнтка втратила 2,5 літри крові. Та завдяки спеціальному обладнанню ми повернули її в організм. Операція пройшла добре, жінка одужує.

Сколіоз частіше буває у дівчат. Спадково передається по материнській лінії.

— Кут викривлення зменшили вдвічі, — додає Курілець. — Для 30-річної людини це чудовий результат. Хоча по допомогу слід було звертатися раніше. Найкраще оперувати у підлітковому віці.

"Міжнародний центр нейрохірургії" — клініка №1 в Україні для хворих на сколіоз. Понад 15 років тому її засновник Ігор Курілець запровадив в Україні новітні на той час французькі методи операцій Кортеля та Дюбуссе. А кілька років тому Ігор Петрович розпочав оперувати за методикою американського професора Лоренца Ленке.

Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою.

Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, 2-й поверх.

Тел.: 0(44) 592 90 79, 592 68 78

м. Стрий, Львівська область. Стрийська центральна районна лікарня, вул. Ольги Басараб, 15, 7-й поверх.

Тел. 0(67) 891 00 00

м. Кременчук, Полтавська область. Кременчуцька перша міська лікарня, вул. Овксентія Богаєвського, 60/1.

Тел. 0(99) 309 20 21

Ліц. АВ №554809 від 20.09.2010 року

Зараз ви читаєте новину «Викривлення хребта зменшили вдвічі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода