До народного цілителя із села Уладівка Літинського району на Вінниччині Юрія Синюка, 48 років, прийшов чоловік із висипом на животі, обличчі й руках.
— Думав, що в нього якась шкіряна хвороба, а став розпитувати що і як, виявилося, чолов'яга перепив свіжого соку з листя кульбаби, — каже травник. — У травні багато людей крутять молоде листя на м'ясорубку. Відтискають кашку на марлю та п'ють.
Сік кульбаби, як інші гіркі трави, допомагає лікувати гастрит, виразку, але пити його слід обережно. Людям із підвищеною кислотністю не можна.
— У кого буває печія, тому лікуватися кульбабою не варто. Сік при такому ускладненні не лікує, а отруює організм. Людині стане зле, буде нудити, висипи на шкірі підуть. Часом люди думають, що це організм чиститься, й доводять себе тим лікуванням до виснаження.
Сік молодого листя кульбаби багатий на вітаміни С, А, В2, Е, РР. У ньому є магній, залізо, калій, кальцій, фосфор та сірка. Травник радить у травні попити сік зі стебел тим, у кого знижена кислотність.
— Кульбаба нормалізує обмін речовин, чистить кров, виводить холестерин і шлаки. Дає полегшення хворим на астму, хронічні бронхіти. Покращує травлення.
Дорослим радить пити по чайній ложці соку тричі на день після їди. Дітям до 12 років вистачить п'яти крапель раз на день. Лікування триває 10 днів. Потім на стільки ж роблять перерву й знов п'ють 10 днів. Так чергують, щоб було 30 днів прийому. Весь курс — 50 днів.
— З кульбаби у травні заготовляю лише цвіт. 400 квіток на добу заливаю холодною водою. Вона має покрити цвіт.
Віджимає квітки та кип'ятить у 0,5 л води на повільному вогні 15 хв. Наприкінці вкидає дрібно накришений лимон. За 2 хв. виключає. Квітки відціджує, додає у відвар 1 кг цукру. Варить у три заходи по 5 хв.
— Зробиться, як мед. Закриваю кришкою й виношу в погріб. Потім, хоч серед зими п'єш днів 10 по чайній ложці три рази на день після їди. Чистить кишечник так, що не треба клізми.
Коментарі