Багато вуличних продавчинь, які торгують пиріжками, під кінець літа продають варену кукурудзу. Гарячі качани можна купити на пляжах і на вулицях. Цієї пори кукурудза достигає повністю. Вона цукриста і соковита. Дієтологи радять не проґавити цей період.
— У зернах кукурудзи містяться білки, жири і вуглеводи. Особливо корисна тим, хто мало вживає м"яса, або вегетаріанцям. Містить вітаміни С, В, калій і фосфор. Має багато рослинної клітковини, яка очищує кишківник, — перелічує гастроентеролог із Львівського діагностичного центру Мар"яна Каліка.
Олія з кукурудзи виводить холестерин. У ній багато жирних кислот, які запобігають утворенню бляшок на стінках судин.
— У цьому вона близька до оливкової, тому час від часу варто переходити на кукурудзяну олію у приготуванні страв.
Лікар застерігає не захоплюватися консервованою кукурудзою.
— Часто вона генномодифікована, її вплив на організм не вивчений. Раджу кукурудзу заморожувати. Беріть качани, але неперестиглі, бо буде водяною. Зберіть із них зерна, пробланшуйте кілька хвилин на парі, охолодіть. Потім у поліетиленові пакети — й у морозилку. Можна цілі качани.
Уживати кукурудзу можна не всім.
— Якщо ви відчуваєте здуття і дискомфорт, відмовтеся від кукурудзи. А от лікувальні властивості так званого волосся кукурудзи доведені. Це жовчогінний і сечогінний засіб при жовчнокам"яній хворобі, для розчинення ниркових каменів і поліпшення відтоку жовчі.
Сушені приймочки продаються в аптеці, їх можна заготовити самому. З качанів збирають золотисте світле волосся. Сушать на повітрі у затінку.
Гастроентеролог радить 2–3 ст. ложки подрібнених приймочок настояти в склянці окропу та випивати протягом дня за чотири прийоми до їжі.
Коментарі