Киянка 30-річна Ірина Зубицька лікується лише в медичних центрах.
— Минулого року в чоловіка болів шлунок. Кілька днів витратили на його обстеження. Лікар на третьому поверсі, ковтають зонд на першому. Туди займають чергу. УЗД роблять в іншій лікарні, бо в тій старе обладнання. Аналізи мусили здавати в приватній клініці. Чоловік такий злий був на всю систему, що обіцяв більше ніколи не ходити у районні поліклініки, — каже.
Ерозію шийки матки Ірина лікувала у приватному медичному центрі. Попередньо записалася на прийом до гінеколога, на місці здала аналіз крові. Ультразвукове обстеження зробили в сусідньому кабінеті.
— Усі процедури зайняли близько півгодини. Я на роботу запізнилася лише на годину. А в звичайній поліклініці простояла б півдня.
— Такі заклади — майбутнє в сфері охорони здоров'я, бо в них є найкращий діагностичний комплекс, — говорить Зіновія Стадник, завідувач радіологічного відділення одного з приватних медичних центрів у Львові. — Завдяки новітньому медичному обладнанню лікар ставить точний діагноз.
У центрі є комп'ютерний та магнітно-резонансний томографи, мамограф, цифровий рентгенапарат. Їх є лише три у Львові. Під одним дахом розташовані багатопрофільна поліклініка з педіатричним відділенням та діагностична лабораторія, де можна зробити всі аналізи. Є також відділення променевої діагностики, палати денного стаціонару й процедурні кімнати. Наприклад, соляна, яку відвідують ті, що мають дерматологічні та пульмонологічні недуги.
— Звичні нам поліклініки — це фактично змішана система первинної та вторинної ланок. Така гібридна форма ускладнює життя і пацієнтам, і лікарям, — говорить Раїса Мостовенко, начальник Головного управління охорони здоров'я у Києві. — До того ж вона не дає можливості ефективно використовувати і без того обмежене фінансування медичної галузі.
Коментарі