— За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі налічують 37 мільйонів сліпих і 124 мільйони — із поганим зором. Що 5 секунд у світі сліпне одна доросла людина і щохвилини — дитина. При цьому у трьох чвертях випадків сліпоті можна запобігти, — офтальмологи з України та Польщі обговорюють проблеми зору на міжнародній конференції "Vision-2020. Право на зір", організованій луцьким Центром хірургії ока професора Загурського. Захід приурочили до Всесвітнього дня зору.
— В Україні проблема сліпоти надзвичайно гостра. Найчастіше втрачають зір люди, які страждають на цукровий діабет, мають глаукому, вікові зміни, — розповідає Тетяна Єремєєва, головний лікар Центру хірургії ока професора Загурського. — На щастя, сьогодні завдяки високому рівню офтальмологічної допомоги шанси відновити та покращити зір суттєво зросли.
Луцький Центр хірургії ока професора Загурського — перший в Україні медичний заклад всесвітньо відомого польського вченого і практика. Чотири такі понад 10 років років успішно працюють у польських містах Краків, Жешув, Люблін та Наленчув. У клініці діють діагностичне та хірургічне відділення, кабінет лазерних методів лікування й оптика.
У хірургічному відділенні офтальмологи успішно проводять оперативні втручання з приводу катаракти, застосовуючи безшовний ультразвуковий метод (факоемульсифікація — мікророзріз до 2-х міліметрів) з імплантацією гнучкого штучного кришталика з "пам'яттю форми".
— Вперше в Західній Україні впроваджена амбулаторна вітреоретинальна хірургія за мікроінвазивною технологією 23G, 25G, — додає Тетяна Вікторівна. — Оперують у клініці відомі вітреоретинальні хірурги. У центрі є власний Банк штучних інтраокулярних лінз різної діоптрійності, сертифікованих в Україні, від відомих світових виробників. Лазерне відділення спеціалізується на лікуванні ускладнень цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, периферичних дегенеративних змін очного дна. Доповідачі наголосили, що використання панретинальної лазерної коагуляції сітківки і введення анти-VEGF препаратів є достовірно доведеним в багатьох світових дослідженнях методом профілактики сліпоти у хворих на цукровий діабет.
— Ми постійно рухаємося за сучасними тенденціями в офтальмології. Наприклад, у квітні вперше в Україні виконали малоінвазивну, з мікророзрізом 25GA, операцію. Маємо змогу обстежувати наших найменших пацієнтів із допомогою педіатричного авторефрактора PlusoptiX A09. Прилад допомагає отримати точні вимірювання в нерозширених зіницях у дітей від шести місяців із відстані 1 метра. Ці вимірювання достовірні, легко здійснювані та швидкі.
Звернутися по консультацію можете за адресою Центру хірургії ока професора Загурського: м. Луцьк, просп. Грушевського, 1.
Тел. 0(332) 77 00 88.
www.zagorski.com.ua. Довірте ваші очі дбайливим рукам!
Коментарі