вівторок, 11 серпня 2015 05:55

Тест на ВІЛ здають через півроку після зараження

Автор: ФОТО з сайта www.facenews.ua
  Киянин Дмитро Шерембей п’є ліки від ВІЛ 15 років. Держава надає їх хворим безкоштовно
Киянин Дмитро Шерембей п’є ліки від ВІЛ 15 років. Держава надає їх хворим безкоштовно

— СНІД мені занесли бездарні лікарі, коли робили операцію на оці дев'ять років тому. Було щось із сітківкою. За півроку заслабла, обсипало язик. Став боліти шлунок, — розповідає киянка 34-річна Ірина Борута.

Худорлява невисока жінка сидить у палаті клініки столичного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. Виглядає років на 10 старшою. Під очима має синці. На пальцях ніг — великі темно-червоні плями, схожі на підшкірні синці. Ірина каже, що ледь сидить, бо болить усе тіло.

Якби Боруту привезли в клініку на тиждень пізніше, могла не вижити. Має такий низький імунітет, що може померти від застуди, говорить соціальний працівник Людмила Слюсар, 41 рік.

— 90 відсотків пацієнтів кажуть, що заразилися ВІЛом під час операції чи у стоматолога. Насправді — від голки наркомана чи статевого контакту. Менша частина — від переливання крові. Ірина 10 років кололася. Зізналася, коли спитали вдесяте. Доти все повторювала про операцію на оці. Хоча видно, що наркоманка. Наркотики, що колють у вену, вражають усі внутрішні органи. Немає такого, що не страждав би. Першими слабнуть кістки. На них з'являються дірки. Майже всі такі соромляться свого минулого. Але ми нікого не повчаємо, а рятуємо життя. З голкою наркомана переноситься букет тяжких інфекцій. Найчастіше — гепатит С. Передається тільки через кров.

Випадок з Іриною — один з найскладніших. Чотири роки не приймала ліки для імунітету. Почалося запалення нирки. Є численні виразки шлунка. Рентген показав туберкульоз на ранній стадії.

— Як тільки її привезли, відразу стала приймати чотири препарати у таблетках. Також ставлять крапельниці. Покращало наступного дня. Ледь стояла на ногах, а тепер ходить без зусиль. Зараз треба хоч мінімально відновити імунітет. Лікуємо безкоштовно. Навіть з ВІЛ до такого стану люди доводять себе вкрай рідко, коли зовсім відмовляються від препаратів. А приймають терапію — живуть звичним життям. Ірина відмовилася. Чому — не говорить. Чоловік кілька років тому помер, свекруха каже забиратися з дому. А їй нікуди. В лікарню до неї раз на тиждень ходить батько. І той сил не має, бо йому за 70. На другий поверх ледь піднімається з паличкою.

ВІЛ можна виявити у крові за півроку після зараження.

— Здавайте тест на ВІЛ через шість місяців. Також — у той самий день, коли сталося щось небезпечне. Скажімо, чимось укололися. Це треба, аби знати, що доти вірусу у вас не було. Бо буває, інфікуються раніше і там, де не уявляли. А потім бояться, що хтось вколе шприцом у метро чи трамваї. Таких випадків — одиниці. Ризики малі, особливо якщо ви у пальті. Голка крізь нього не пройде. Коли думаєте, що вкололися шприцом — підберіть його, покладіть у пакет і несіть на перевірку. Замість цього люди кидають шприц подалі й тікають, а потім панікують.

Через помилкові уявлення часто паніка є безпідставною.

— Одна дівчина притримала за руку жінку, коли та виходила з тролейбуса. Потім вона зізналася, що хвора на СНІД. Дівчина стала нервувати, оббивала пороги в поліклініках. Але недуга через торкання рук не передається, навіть якщо в обох є подряпини. Також — при користуванні унітазом. Вірус ВІЛ швидко гине на відкритому ­повітрі.

20 відсотків хворих на туберкульоз водночас є ВІЛ-інфікованими. 90% з них можна вилікувати від туберкульозу. Насправді лікують 60%, а 40% помирають через занедбані форми обох інфекцій.

Якщо все життя пити ліки, діти будуть здоровими

Вірус передається через незахищені статеві контакти і коли кров хворого потрапляє у кровотік здорового, розповідає 38-річний Дмитро Шерембей, голова благодійного фонду "Пацієнти України".

— Більшість думає, що хворі на СНІД — наркомани, які ховаються у підвалах. Що серед них нормальних нема. Це не так. Знаю багатьох, хто заразився при переливанні крові. Немає жодної хвороби, що стала б характеристикою людини. Всі бояться перевірятися. Готові жити з недугою, аби не знати про неї. Якби зараз усі, хто підозрює у себе ВІЛ, прийшли перевіритися, епідемію можна було б зупинити відразу. Бо держава має давати медикаменти всім. Понад третина ховається від лікування. Молодим жінкам переживати не варто: при постійному нагляді і терапії ймовірність заразити дітей — одна з 10. Якщо все життя приймати ліки, діти будуть здоровими.

Зараз ви читаєте новину «Тест на ВІЛ здають через півроку після зараження». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути