понеділок, 26 жовтня 2015 00:05

Склянка вина на день збільшує ризик раку грудей удвічі

Автор: Підготувала Катерина ГОНЧАРОВА
 

— Мати рак грудей найперше ризикують ті, хто давно не вагітнів і не годує груддю. Або якщо перші пологи були після 30 років, — каже Тетяна Татарчук, завідувач відділу ендокринної патології Інституту педіатрії й гінекології.

Відома голлівудська акторка Анжеліна Джолі два роки тому виявила, що в неї високий ризик захворіти на рак грудей — 86%. Акторка вирішила видалити груди, — продовжує Тетяна Татарчук. — Така радикальна операція повністю убезпечує від раку. Але на неї зважуються одиниці. 60 відсотків випадків реєструють у жінок, старших 60 років. Ризикують ті, в кого перша менструація настала до 12 років. 100 мілілітрів міцного алкоголю або 200 мілілітрів вина щодня збільшують ризик раку грудей у два з половиною рази, інколи — утричі.

Нових захворювань на рак молочної залози за останні кілька років поменшало.

— Дев'ять з десяти випадків раку молочної залози виліковні, якщо виявити їх на першій стадії, — розповідає столичний гінеколог Олена Лущук. — Для профілактики — побільше рухайтеся. Їжте менше жирних страв і перевіряйтесь у лікаря раз на рік.

— Після 20 років жінка має оглядати груди раз на місяць, — каже Василь Порхун, акушер-гінеколог зі столичного пологового будинку №2. — Насторожити мають ущільнення, почервоніння, кров'янисті виділення. Зверніть увагу, якщо груди змінили розмір або форму, є біль або дискомфорт. ­Також — якщо збільшилися лімфовузли під пахвами. Я часто виявляв ущільнення при плановому огляді. ­Направляв пацієнток на мамографію. Потім — до онколога. Пухлину вирізали. Судити про повне видужання можна, коли за п'ять років хвороба не повернеться.

72 жінки зі 100 000 в Україні мають рак грудей.

16 500 нових випадків раку молочної залози щороку виявляють в Україні. 40% хворих — працездатного віку.

Зараз ви читаєте новину «Склянка вина на день збільшує ризик раку грудей удвічі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути