Четвер, 11 березня 2010 19:45

"Сандора" нагороджує переможців

Автор: фото надане компанією ”Сандора”
  Галина Приходько, начальник відділу з розробки нових продуктів компанії ”Сандора”, відповіла на питання читачів
Галина Приходько, начальник відділу з розробки нових продуктів компанії ”Сандора”, відповіла на питання читачів

Конкурс запитань читачів "Газети по-українськи" до компанії "Сандора" закінчився. Його переможцем стала киянка Надія Стороженко.

Її запитання було визнане найкращим. Редакція вітає Надію і дарує їй ящик соків від "Сандори". У читачів "Газети по-українськи" накопичилися близько сотні запитань до компанії. На найпоширеніші з них відповідає начальник відділу розробки нових продуктів компанії "Сандора" Галина Приходько.

Що означає назва "Сандора"? Із чим пов"язане її походження?

— Етимологія слова "сандора" має давнє коріння і глибокий зміст. За легендою, у давнину люди уклали з Богом священний договір — сандору, дякуючи за те, що він допоміг людям вибратися з пустелі та звільнив їх. Українською мовою слово перекладається як згода, мир, співдружність однодумців.

На скільки соки "Сандора" якісні?

— Компанія "Сандора" працює на українському ринку вже понад 14 років, є номером один за виробництвом і продажами соків і нектарів, здобула довіру споживачів завдяки високій і незмінній якості продукції. У виробництві ми використовуємо тільки сировину найвищої якості, найсучасніше обладнання і технології. Крім того, усі наші працівники — професіонали своєї справи.

Які вітаміни містять продукти компанії "Сандора"?

— Наше підприємство виготовляє великий асортимент продукції на будь-який смак: цитрусові, екзотичні, ягідні, овочеві напої тощо. Тож, вітамінна абетка різниться залежно від виду фруктів чи овочів, з яких виготовлений той чи інший сік.

З якого регіону України постачають сировину для виготовлення соків?

— Асортимент компанії "Сандора" великий. У ньому широко представлені продукти як українського походження, так і закордонного. Тому компанія орієнтується у виборі постачальника сировини перш за все на те, чи дотримується він суворих вимог до наших стандартів якості, наскільки добра в нього сировина і чи надійний він. Безумовно, ми максимально намагаємося використовувати продукт українського походження, але, на жаль, в Україні не вирощують, наприклад, екзотичні фрукти. Ще одна причина — неврожай певних років тих чи інших фруктів в Україні. Тому, щоб не припиняти виробництво улюблених українськими споживачами напоїв, ми змушені купувати деяку сировину за кордоном.

Чи не завдає шкоди сік "Сандора"?

— Усі соки та нектари, які виробляє компанія "Сандора", — натуральні, високоякісні, безпечні та корисні. У них немає ані консервантів, ані штучних барвників. Виробляють їх із найкращої високоякісної сировини, на найсучаснішому обладнанні. Тому вони дуже корисні.

Яка користь від нектару? Чи шкідливий він для організму?

— Насправді, нектар так само корисний і насичений мікроелементами та вітамінами, як і стовідсотковий сік. Річ у тому, що не зі всіх овочів і фруктів можливо зробити сік. Наприклад, спробуйте зробити його із банану, абрикосу, персика чи манго — ви отримуєте пюре, яке зможете їсти ложкою. Сік із лимону, вишні або смородини настільки кислий, що його неможливо та й некорисно пити в первинній консистенції. Що ж робити? Прекрасна альтернатива — нектар. Нектар — це соковий продукт, до складу якого входить 25–50 відсотків фруктової частки (соку) залежно від виду фрукту. Це — основа, а решта — цукровий сироп. Наприклад, дітям рекомендовані нектари, які більш м"які, ніжні та менш кислі.

Чи можна вживати соки дітям 3–4 років і чи існують обмеження в кількості?

— Соки "Сандора" можна давати дітям уже з 3 років. Однак ми рекомендуємо наймолодшим нашим споживачам — дітям від 1 року — спеціальну лінію соків "Сандорик". Бо вона розроблена для дитячого організму та має не тільки збалансований смак, але і збагачена комплексом необхідних дітям вітамінів.

Чи можлива алергічна реакція на соки?

— Можлива, якщо у вас є алергічна реакція на окремий фрукт чи овоч, який входить до складу продукту. Наприклад, якщо у вас алергія на цитрусові, вам не слід пити апельсиновий, грейпфрутовий сік, чи мультивітамінний нектар із вмістом цитрусових.

Мій кіт любить пити соки. Чи не зашкодить це йому?

— Ні, соки — це натуральний і корисний продукт. У них багато вітамінів і мікроелементів, корисних як для людини, так і для тварин.

Фрукти, які ви використовуєте для соків, попередньо обробляють хімічними речовинами для продовження їх строку зберігання?

— Ні, це не потрібно при сучасному асептичному виробництві соків.

Чи використовуєте ви генетично-модифіковані продукти?

— Ні, не використовуємо. Крім того, ми вимагаємо від постачальників сировини офіційних підтверджень відсутності ГМО в сировині.

Також зразки сировини ми відправляємо на додаткове тестування до Київського інституту екогігієни імені Медведя, ретельний контроль проводять і лабораторії наших виробництв.

Чи використовуєте при виготовленні соків барвники? Якщо так, то які? Як вони впливають на організм?

— Ні, ми їх жодним чином не використовуємо, тому що використання барвників при виготовленні соків, нектарів і морсів заборонено законодавством України, якого ми ретельно дотримуємося. Харчові, безпечні для організму людини барвники, можуть входити в незначній кількості до складу тільки сокових напоїв.

Чи задіюєте при зберіганні консерванти?

— Ні, і ще раз ні! Окрім того, використання консервантів економічно невигідно для сучасних процесів виробництва. У нашому новітньому виробництві використовуємо асептичний метод, при якому продукт виробляється в стерильних умовах, на стерильному обладнанні без доступу кисню. Він розливається в асептичну упаковку, тому і зберігається достатньо довго в закритому стані.

Соки "Сандора" можна давати дітям уже з трьох років

Упаковка під сік містить шкідливі речовини для організму?

— Ні, всі речовини, які входять до складу упаковки, цілком безпечні для організму людини та пройшли ряд досліджень як за кордоном, так і в нашій країні.

На упаковках соку приклеєний ковпачок. Чи шкідливий клей, що використовуєте, для людини. Як контролюєте, щоб клей не потрапив у сік?

— Виробництво соків — це складний високотехнологічний процес, в якому всі етапи виробництва максимально автоматизовані. Можливо здивує цей факт, але навіть механізм наклеювання ковпачків — повністю автоматичний процес. Слід зазначити, що до станції наклеювання ковпачків пакет із соком приходить уже герметично закупорений зі стерильним продуктом усередині, отже клей при наклеюванні ковпачка не може потрапити в сік. Крім того, на виробництві використовують спеціальний клей, дозволенний у харчовій галузі.

Протягом якого часу можна зберігати соки при кімнатній температурі, без холодильника?

— Якщо пакет соку не відкритий, то асептична упаковка дає можливість зберігати сік у кімнатній температурі впродовж одного року, як і вказано на упаковці. Але якщо сік відкритий, то слід зберігати його в холодильнику не більш як три доби.

Кажуть, що сік у відкритій пачці через два-три дні змінює свої властивості, його вже не можна пити. Чи це так? Чому це відбувається і чи псуються соки "Сандора" протягом трьох днів після відкриття упаковки?

— Будь-який сік — це природний живий продукт, тому безумовно через три доби після відкриття при контакті з середовищем він починає змінювати свої властивості. Це свідчить перш за все про те, що в цьому напої немає консервантів.

Чула, що у відкритому соці, котрий стоїть у холодильнику, заводиться грибок. Це правда?

— На підприємстві сік при розливі в упаковку пастеризується. Пастеризація дозволяє вбити згубну для нього мікрофлору. Але коли ви відкриваєте сік, він контактує з повітрям, в якому є бактерії, які живуть навіть у холодильнику. Грибок — це спори плісняви, які теж є бактеріями і для яких сік — сприятливе середовище для розмноження. Тому через декілька днів після відкриття соку в ньому може почати розвиватися пліснява. Цей факт свідчить ще і про те, що в цьому продукті немає консервантів.

Чому у вас немає соку без цукру?

— Це неправильне зауваження. У стовідсоткові соки, які виробляє наша компанія, не додають цукор. Таких соків багато в асортименті "Сандори". Цукровий сироп додають у нектари і в деякі соки з м"якоттю для поліпшення смакових властивостей продукту.

Чому в томатні соки вашої торгової марки додають сіль?

— Для покращення смакових якостей цього продукту. Численні тести смакових побажань споживачів свідчать про те, що томатний сік, трохи приправлений сіллю, набагато смачніший.

Які фрукти входять у сік "Мультифрукт"?

— Усі складові того чи іншого продукту зазначені на упаковці. До складу мультифруктового нектару "Садочок" входять соки з яблук, апельсину, ананасу, лимонів, бананове та абрикосове пюре, соки з мандаринів, лайму, пюре з манго, гуави, моркви.

Колись куштувала бананово-полуничний нектар компанії "Сандора". Сподобався смак, але купувати не ризикую, тому що не уявляю, як із бананів можна отримати сік чи нектар. Розкажіть як його роблять, і наскільки він корисний?

— Звичайно з бананів не виробляють сік, але з нього роблять бананове пюре, в яке потім додають цукровий сироп і трохи лимонної кислоти для збалансованого смаку. Так ми робимо банановий нектар "Сандора".

Яка частка натурального соку в преміум-нектарі "Сандора-гранатовий"? Надпис "100 відсотків джус" не викликає довіри.

— Перш за все "Сандора Ексклюзив гранат" є 100-відсотковим соком, а не нектаром. Можете бути впевненими: все, що написано на упаковці, повністю відповідає дійсності. Крім того, гранатовий сік серії "Сандора Ексклюзів" — є особистою гордістю компанії, тому що на українському ринку він є дійсно еталоном гранатового соку, який виготовлений з дорогих, високоякісних і найсмачніших у світі перських гранатів. Цей факт підтвердив уже вдруге центр незалежних споживацьких експертиз "Тест", у дослідженні якого гранатовий сік марки "Сандора Ексклюзив" "Персидський гранат" отримав найвищу оцінку — "відмінно".

Мене цікавить, чи є в продажу натуральні соки? Хто їх виробник?

— Усі відомі на українському ринку виробники виробляють натуральні соки, із натуральної високоякісної сировини.

Скажіть, яку позицію займають соки "Сандора" на світовому ринку?

— Пріоритетним напрямком роботи компанії "Сандора" є український ринок. Тому левова частка продукції, яку виробляє компанія, спрямована на українського споживача. Але також товариство "Сандора" є найбільшим соковим експортером нашої країни. Компанія експортує 15 відсотків своєї продукції, що складає більш як 60 відсотків всеукраїнського експорту соків. Продукція компанії представлена в понад 20 країнах світу: США, Великобританія, Німеччина, Швеція, Ізраїль, Греція, Польща, Канада, а також у країнах ближнього зарубіжжя — у Росії, Білорусі, Молдові, Литві, Латвії, Естонії, Азербайджані, Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Туркменії та Таджикистані.

Яка кількість соку та нектару "Сандора" виготовляється за добу? Який обсяг виробництва?

— Проектна сукупна потужність підприємств компанії "Сандора" — близько 1,5 мільярда пакетів соків і сокової продукції на рік. Загальна добова продуктивність компанії "Сандора" складає понад 4 мільйони пакетів.

Чи очікується випуск нових ліній продукції компанії "Сандора"?

— Компанія "Сандора" — це відомий новатор на соковому ринку, тому ми постійно працюємо над розробкою нових смаків. І скоро обіцяємо порадувати наших споживачів цікавими продуктами.

Зараз ви читаєте новину «"Сандора" нагороджує переможців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 844
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути