Пʼятниця, 17 вересня 2010 02:44

П"ять помилок при лікуванні артрозу

Після активного літа в багато кого починають боліти коліна й інші суглоби. Восени частіше ставлять діагноз артроз. Про основні помилки, яких припускаються при лікуванні хвороби, розповів ортопед-травматолог медичного центру "Біо сила" Володимир Конченко.

Помилка 1

Попри біль, люди намагаються "розробити" хворий суглоб, "розігнати солі" — повзають на колінах, роблять вправи. Через це кісткова тканина розростається ще більше.

Як правильно

Артроз характеризується поступовим руйнуванням хрящової та прилеглої кісткової тканин суглоба. Різкими рухами можна зашкодити. Спеціальні вправи роблять тільки лежачи або сидячи. Це не має спричинити болю.


Помилка 2

Хворі з власної ініціативи лікуються лазерами сумнівного походження, ультразвуком, електричним полем. Нерідко це призводить до болю, утворення рідини в суглобі.

Як правильно

У "Біо силі" фізіотерапію при артрозі проводять тільки в стані ремісії, коли суглоб незапалений, холодний і сухий. Призначати її має лікар.


Помилка 3

Артроз намагаються лікувати голодуванням. Це шкідливо. Для відновлення хряща потрібні поживні речовини, яких в організмі обмаль під час голодування.

Як правильно

Важливо підтримувати нормальну вагу тіла. Зайва вага — серйозний фактор ризику, бо суглобам доводиться витримувати на собі зайвих 10–20 кг.


Помилка 4

Багато хто впевнений у чудодійних властивостях настоянок, компресів із капусти, лопухів. Це недоцільно при артрозах. Не допомагають і мазі, бо нормальна здорова шкіра всередину суглоба ліків не пропускає. Лікувати мазями зруйнований суглоб — однаково цими ж мазями лікувати уражене атеросклерозом серце.

Як правильно

Треба звертатися до лікаря. У "Біо силі" використовують симптомо-модифікувальні препарати — діклофенак, німуліт, моваліс. Після одного-двох тижнів прийому вони знімають біль та запалення. Потім лікарі відновлюють кровообіг усередині суглоба. Для цього використовують ударно-хвильову терапію, "Біорегулятор 004", хондропротектори, вітамінотерапію, механотерапію та фізіотерапію. Тоді суглоби відновлюються.


Помилка 5

Початок артрозу пов"язують із фізичними навантаженнями. Ученим поки  що невідомо, чому раптом починає руйнуватися суглоб.

Як правильно

Живіть повноцінним життям та пам"ятайте: якщо вас спіткав артроз, що скоріше розпочнете лікування, то довше проживете зі своїми суглобами.

У "Біо силі" сучасними методами лікують артроз, п"яткові шпори, остеохондроз, контрактури.


Запис на лікування і подробиці за тел.: (063) 811 52 51, (045) 675 55 42.

Зараз ви читаєте новину «П"ять помилок при лікуванні артрозу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 694
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути