Киянин Дмитро, 32 роки, травмував коліно, коли грав у футбол. Ранньої весни брав участь у товариському матчі. Коли суперник ударив його бутсою в коліно, Дмитро одразу встав, але відчув різкий біль.
— Чоловіку наклали шину на коліно у травмпункті, — каже Олександр Розсоха, ортопед Міжнародного центру нейрохірургії. — Перелому не було, але не міг розігнути коліно, стати на ногу. Тому йому одразу призначили магнітно-резонансну томографію колінного суглоба. На знімку ортопеди побачили пошкодження зовнішнього меніска. Це орган, що відповідає за амортизацію в коліні. Частина диска відірвалася і потрапила між кістками. Суглоб заклинило. Ще 20–30 років тому пацієнтові наклали б гіпс. Ходив би з ним два місяці. Після чого все життя мав би проблеми з суглобом. Із часом хрящ би повністю стерся. Чоловік не зміг би ходити. Сучасний підхід — підшити меніск, не розсікаючи коліно, через проколи. Тоді ми збережемо орган і людина не стане інвалідом. Іншим способом меніск не відновити. В коліні ми зробили три проколи, в один завели камеру. Акуратними рухами звільнили диск та повернули його на місце. Побачили, що його можна зшити, бо там залишилося кровопостачання.
Операція тривала 40 хвилин, її виконували двоє лікарів.
— Аби зашити меніск, використали сучасні фіксатори й нитки. Це матеріал, який за два роки розсмоктується. Фіксатори встановлюємо по відірваних краях. Крізь них пропускаємо нитки. Розірвані краї підтягуються один до одного. Меніск має зростися за рік.
Після операції Дмитро два місяці ходив у шині, що фіксувала коліно. Коли її зняли, за місяць знову почав грати у футбол.
Таїса ОЛІЙНИК
Звертайтеся за адресою: Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, ст. метро Хрещатик, тел.: 0(44) 592 68 78, 0(44) 592 90 79.
Західноукраїнська філія, Львівська обл., м. Стрий, вул. О. Басараб, 15. Стрийська центральна районна лікарня (7-й поверх), тел. 0(67) 89 10 000.
Лікарня "Нафтохімік", м. Кременчук, вул. Свіштовська, 3, тел. 0(53) 676 84 35.
Коментарі