— Був у мене пацієнт 22-річний Василь. Захворів у суботу. Піднялася температура, з'явився нежить, слабкість та головний біль. У понеділок уже задихався, — розповідає Євген Симонець, 39 років, столичний пульмонолог і торакальний хірург.
— Один бронх був забитий харкотинням, — продовжує лікар. — Не брав участь у диханні взагалі. При такій пневмонії ніхто не питав чоловіка, чи згодний на госпіталізацію. Відразу поклали в лікарню.
Хворому зробили рентген. Під місцевою анастезією через ніс ввели бронхоскоп. Це трубка з відеокамерою. Вимили з легенів харкотиння. Взяли зразок для визначення збудника пневмонії. Призначили приймати антибіотики протягом 10 днів. Також відхаркувальні ліки, що розріджують мокротиння, і смазмолітики. П'ять разів на день робив інгаляції лікарськими засобами через небулайзер.
— Затягування з лікуванням вірусних інфекцій може спровокувати запалення легень. Чим агресивніший збудник, тим вища ймовірність такого ускладнення. Хронічні бронхіти, бронхіальна астма чи інші супутні хвороби погіршують стан. Те ж саме стосується куріння та вживання алкоголю. У народі стакан горілки вважається найкращими ліками від застуди. Та на ранок лише болітиме голова, а вірусна інфекція нікуди не дінеться. Тільки нирки "сядуть".
Люди з пневмонією заразні, адже збудник передається повітряно-крапельним шляхом. Потрапляє в легені й розмножується, бо знижений імунітет не може побороти інфекцію.
— Із розмноженням вірусу або бактерії в легенях вони замість кисню наповнюються слизом. Людина приймає жарознижувальне, смокче льодяники від кашлю, та їй щодня стає гірше.
Тривалість лікування залежить від збудника, віку пацієнта й здатності організму боротися із запаленням. Здебільшого це 7–10 днів.
— Після запалення легені назавжди змінюються. Виникає ущільнення легеневої тканини.
Лікар радить рідним хворих щодня щонайменше тричі провітрювати кімнату та двічі робити вологе прибирання.
Коментарі