— Тільки на вулиці холодає, 15-річна донька біжить у солярій, — розповідає 42-річна Уляна Біжик зі Львова. — Ходить туди двічі на тиждень, каже, згадує літо. Не хоче бути блідою, як подруги. Але її обсипало прищами. Думаю, це від штучного ультрафіолету. Не знаю, забороняти їй солярій чи ні.
— Лежати під лампою можна не більше 10 хвилин і не частіше, ніж раз на два тижні, — пояснює столичний дерматолог Павло Демський, 51 рік. — Я в інтернеті прочитав, що солярій підвищує імунітет. 30-річна жінка повірила і пішла туди восени. Насправді зробила собі гірше, бо штучна засмага ослаблює організм.
Ультрафіолет потрібний для засвоєння кістковою тканиною кальцію. Але вистачить 15 хв. на день пройтися вулицею з розкритими долонями.
— На вході до солярію в Чехії, в Німеччині чи у Франції дівчат просять показати паспорт. Думаю, таке варто зробити і в нас, але навряд чи заклади захочуть втрачати гроші й не заробляти на молоді, — говорить лікар.
— У тих, кому немає 20 років, активніше діляться клітини шкіри, — розказує столичний дерматовенеролог Кузьма Хобзей.
— Тому засмага їм завдає більше шкоди. Краще бути блідою, але мати здорову шкіру. Відвідувати солярій заборонив би о будь-якій порі. Підлітки ризикують мати рак шкіри за кілька років. Шкіра раніше постаріє. Що частіше на неї впливати, то більше буде прищів, родимок а потім — зморшок.
Коментарі