— За шість років обійшла всіх одеських гінекологів — усі розводили руками. Поставили діагноз "безпліддя", але точно причини так ніхто й не назвав. Одна з лікарів порадила поїхати на Мертве море. Мовляв, звідти часто жінки вагітними приїжджають. Почали заощаджувати гроші на море. Сусідка почула й сказала: "Ти в "Куяльник" поїдь — і моря не треба", — розповідає одеситка Ірина Ніколаєва, 33 роки.
Два століття люди зцілюються в санаторії "Куяльник" (ДП "Клінічний санаторій ім. Пирогова ЗАО "Укрпрофоздоровниця") під Одесою. Властивості його лікувальної ропи, насиченої мінералами, відомі далеко за межами України. "Куяльник" називають "одеським Мертвим морем". Лише цьогоріч у санаторії оздоровилися 12 тис. пацієнтів.
— За рік після лікування куяльницькою ропою я виносила та народила доньку. Тепер із чоловіком сина плануємо, — додає Ніколаєва.
Основний профіль санаторію — захворювання опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, урологічні недуги, захворювання шкіри, окремі недуги кровоносної системи та безпліддя.
— 4 листопада 2015 року народила першу дитину наша 44-річна пацієнтка. Приїжджала, аби вилікувати безпліддя. Інша 40-річна пацієнтка 15 років намагалася завагітніти. Втратила надію. Після лікування в нас стала матір'ю здорового хлопчика. І таких випадків багато. Це не дива, а результати дії унікальної грязі Куяльницького лиману та спеціально розроблених процедур, — говорить Марина Матузенко, завідувач гінекологічним відділенням санаторію "Куяльник".
Гінекологічні недуги на курорті "Куяльник" лікують цілющими сульфідно-муловою гряззю й ропою. Водні та грязеві процедури мають протизапальну, знеболювальну та розсмоктувальну дії. У склад ропи та грязі входять сотні унікальних органічних і неорганічних речовин. Одні мають гормоноподібні й антибіотикоподібні властивості. Другі — заспокоюють організм, підвищують імунітет, заживляють рани.
Значних успіхів медики санаторію досягли в лікуванні ДЦП і церебрального паралічу зокрема. З 1 квітня 2015 року тут працює відділення для реабілітації людей з інвалідністю. Сюди скеровують пацієнтів, які перенесли недуги спини чи отримали травми хребта й пошкодили спинний мозок. Для таких пацієнтів установили пандуси, поручні, спеціально облаштували номери. Для візочників є дві їдальні. Їм пропонують триразове харчування — шведський стіл.
— Для цієї категорії людей потрібно створити умови перебування на європейському рівні. Хочемо побудувати новий корпус. Уже маємо проект і земельну ділянку. Також часто приймаємо переселенців із зони АТО, — каже головний лікар санаторію Валентина Нікітушкіна.
Цьогоріч "Куяльник" закриває лікувальний сезон наприкінці грудня. Працює на два місяці довше, ніж у попередні роки.
Контакти санаторію
ДП "Клінічний санаторій ім. Пирогова", курорт "Куяльник";
0(800) 50 50 82 (зі стаціонарних телефонів України — безкоштовно);
сайт санаторію "Куяльник" — kuyalnik.com.ua
Коментарі