— Три роки тому в мене виявили остеохондроз, — говорить львів'янин 47-річний Валерій Харчук. Працює приватним охоронцем. — Постійно нила спина, крутило ноги, деколи доходило аж до оніміння. Певний час спав на підлозі, потім купив ортопедичний матрац. Думав, поможе. У періоди загострення скручувало так, що встати з ліжка не міг, дзвонив на роботу, що не вийду. Невролог виписав протизапальні таблетки, що блокують біль, і відправив оформляти інвалідність. Знайомий порадив піти до мануального терапевта, який поміг його жінці з грижею хребта. Робив масажі живота. Я здивувався, до чого тут живіт. Але коли пройшов кілька півгодинних процедур, біль у спині ущух.
— Живіт — це другий мозок, що складається з більш як 100 мільйонів нейронів. Він часто управляє головним мозком, — говорить львівський мануальний терапевт, гірудотерапевт 43-річний Богдан Паленичак. Практикує майже 10 років. — Хвора печінка викликає постійну злість і безсоння, cелезінка — плаксивість, нирки — страхи. Серце — тугу, шлунок — невпевненість у своїх силах. Ці недуги взаємопов'язані, виникають через недостатнє надходження кисню, поживних речовин, венозного та лімфатичного застою. Вони змінюють психотип людини. Якщо працювати над животом, ми можемо відновити кровообіг, зняти напругу в м'язах, органах — пацієнт одужає.
Лікар натискає на внутрішні органи хворого через передню стінку живота, робить кругові розтирання від області пупка до всієї поверхні. За 2 год. до процедури рекомендує не їсти.
— При легкій формі остеохондрозу, щоб у людини зник біль і відновилися природні рухи, вистачає одного сеансу. Якщо хвороба має ускладнення, оптимальна кількість — п'ять-сім. При гострих станах доцільно проводити сеанс раз на тиждень. Для підсилення ефекту мануального масажу рекомендую медичні п'явки, банковий масаж, фітопрепарати, фітопаропроцедури.
Коментарі